Domowe granie Leskiego, klasyka punk rocka i świeży towar

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 15:35
Wielogatunkowy miks muzyczny w wykonaniu zdolnej młodzieży, nowe nagrania weteranów punk rocka oraz dwa utwory zwiastujące nowy album Leskiego – z takich składników Tomasz Żąda ułożył to wydanie audycji.
Leski i jego zespół na scenie Trójki
Leski i jego zespół na scenie TrójkiFoto: Jacek Konecki/PR

 Najciekawsza w muzyce jest dla mnie możliwość poszukiwania, wyrażania się na wiele różnych sposobów – deklaruje Paweł Leszoski, znany szerzej jako Leski. Gość specjalny tej edycji programu "Trójka żąda debiutów" w domowym zaciszu przygotowuje materiał na trzeci album, na którym śmielej, niż do tej pory, będzie flirtował z elektroniką.

Jak zwykle w przypadku tego artysty, istotną rolę będą odgrywać teksty piosenek. –  Uważam, że nie ma sensu mówić o rzeczach nieważnych. Jest tak dużo nieważnych słów w internecie i wokół nas, że jak już decyduję się o czymś napisać, to chciałbym, żeby to było uniwersalne – mówi Leski, laureat Mateusza Trójki.

Leski – "Supersam", źródło: YouTube / Leski

Choć do Nocy Kupały zostały jeszcze prawie trzy miesiące, w audycji Tomasza Żądy już teraz zakwitł kwiat paproci. Stało się tak za sprawą synthpopowego duet z Katowic, działającego pod nazwą Koziguar, który tak właśnie zatytułował swoją nową piosenkę. Taneczne, lekko niepokojące rytmy tego utworu przywodzą na myśl dokonania takich wykonawców, jak Daft Punk, Disclosure czy Moderat, wymienianych przez śląskich muzyków jako główne źródła inspiracji.


Posłuchaj
50:23 2021_03_27 12_06_41_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Leski, legendy punk rocka i debiutanci (Trójka żąda debiutów)

 

W programie nie zabrakło krakowskich akcentów – zadbał o to Piotr Krakowski, doświadczony kompozytor, producent i multiinstrumentalista ze szczególnym zamiłowaniem do trąbki. Tytuł jego nowego kawałka, utrzymanego w smooth jazzowym klimacie, nie pozostawia wątpliwości co do tego, że ten utalentowany artysta jest też szczerym lokalnym patriotą.

Tomasz Żąda sięgnął również po nowe propozycje klasyków polskiego punk rocka. Najpierw zaprezentował nową wersję utworu słynnej Sexbomby, w wykonaniu nie mniej szanowanego zespołu Farben Lehre, a następnie oddał kilka antenowych minut samej legendzie z Legionowa, która w tym roku świętuje 35-lecie działalności. Teledysk do piosenki "Dzisiaj jeszcze nie" zawiera fragmenty filmików nadesłanych przez fanów zespołu, w odpowiedzi na apel zamieszczony na Facebooku.

Sexbomba – "Dzisiaj jeszcze nie", źródło: YouTube / Sexbomba

Lista utworów:

 1. Koziguar – "Paproci kwiat"
 2. BITT – "Boa Noite, Bom Dia"
 3. Leski – "Nie chcę zmieniać nic"
 4. Leski – "Supersam"
 5. Dawid Okoński – "Moje miasto"
 6. Piotr Krakowski – "Nie zostawię Krakowa"
 7. FauxPas – "Zbity pies"
 8. Farben Lehre – "Betonowe to"
 9. Sexbomba – "Dzisiaj jeszcze nie"
 10. Nocti – "Zerwane latawce"
 11. Dżaman – "Tharmi"

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 27.03.2021
Godzina emisji: 12.06

kc

Czytaj także

Człowiek debiutuje u Tomasza Żądy!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 19:15
Jak co tydzień prowadzący program Tomasz Żąda zaprezentował polską muzykę i zaprosił polskich muzyków. Tym razem były to trzy świeże projekty, choć nie wszyscy tworzący je artyści są debiutantami. Zabrzmiało tajemniczo? I o to chodziło!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne debiuty i tchnienie wiosny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 13:05
"Trójka Żąda debiutów" to spotkanie z wyselekcjonowanymi muzycznymi nowościami. Nie zabrakło polskich artystów oraz tytułów, które zwiastują wiosnę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipa, Gutek i obiecująca, gitarowa młodzież

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:24
Polska młodzież chętnie sięga po gitary – do takiego wniosku można dojść słuchając tego wydania audycji Tomasza Żądy. W programie, oprócz debiutantów, swoje nowe nagrania zaprezentowali też dwaj starzy wyjadacze.
rozwiń zwiń