Błędna polityka imigracyjna niesie ze sobą duże problemy?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 17:45
Demografia wojenna prof. Gunnara Heinsohna pozwoliła siedem lat temu przewidzieć wybuch arabskiej wiosny. Niemiecki socjolog wygłosił ostatnio nową teorię na temat imigracji. 
Audio
  • Błędna polityka imigracyjna niesie ze sobą duże problemy? (Ciekawy czas/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fishman64

Z ostatniej publikacji prof. Gunnara Heinsohna możemy dowiedzieć się, że błędna polityka imigracyjna może doprowadzić do wielu problemów. Niemiecki socjolog uważa, że jest duża liczba młodych mężczyzn, których ambicje są niespełniane i to może doprowadzić do wybuchu przemocy. 

– Teoria prof. Gunnara Heinsohna mówi tak naprawdę rzecz bardzo prostą. Masy ludzkie podlegają takim samym prawom jak ciecz. Ludzie są jak woda. Jeśli jest zbyt dużo ludzi w danym systemie, to wiadomo, że nadmiar musi się "ulać". Może to oznaczać konflikt wewnętrzny, rewolucję, zmianę władzy czy migrację – tłumaczy teorię niemieckiego socjologa Grzegorz Lewicki,  ekspert ds. prognostyki międzynarodowej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: Grzegorz Lewicki (dziennikarz, ekspert ds. prognostyki międzynarodowej)
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 16.47

kw

Czytaj także

Ciekawy czas dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:00
2017 rok był czasem wielu zmian na lepsze, jeśli chodzi o prawa kobiet na świecie. Szczególnie ciekawie wygląda sytuacja Saudyjek, którym pierwszy raz w historii pozwolono na obejrzenie meczu piłkarskiego. Czy to zapowiedź faktycznych zmian, czy tylko chwyt marketingowy władz Arabii Saudyjskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gałązka oliwna", która nie niesie pokoju

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 17:15
Rozpoczęła się ogromna operacja tureckich wojsk w Syrii. Ich celem stał się Afrin, miasto niedaleko Aleppo, kontrolowane przez kurdyjską partyzantkę YPG.
rozwiń zwiń