Autor "13 powodów": młodzież nie lubi, kiedy ją się poucza

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 17:34
"13 powodów" to książka i serial, które podbiły serca wielu ludzi na całym świecie. Pozycja nareszcie ukazała się na polskim rynku, a autor w rozmowie z Janem Niebudkiem zdradził, jak wpadł na pomysł stworzenia tej historii.
Audio
  • Jay Asher: młodzież nie lubi, kiedy ją się poucza (Co, proszę?/Trójka)
Amerykański pisarz Jay Asher, autor powieści 13 powodów
Amerykański pisarz Jay Asher, autor powieści "13 powodów"Foto: PAP/EPA/ZIPI

Okładka książki "13 powodów" Jaya Ashera/materiały prasowe Okładka książki "13 powodów" Jaya Ashera, fot. materiały prasowe

 Chciałem, żeby książka trafiła do ludzi, którzy nie lubią takich przygnębiających historii. Postanowiłem zawrzeć w niej napięcie, a nie tylko głębokie przemyślenia. Moja książka trafia do młodzieży, ponieważ nie ma w niej ocen – podkreśla Jay Asher. Amerykanin zauważa, że w obecnych czasach nastolatkowie prześladowani są poprzez media społecznościowe. – Można być dręczonym dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu – mówi. Autor "13 powodów" próbuje dogłębnie ukazać problem samobójstwa, porusza też tematy wychowawcze.

Debiutancka książka 42-latka opowiada o losach nastolatki, która popełnia samobójstwo. Dziewczyna zostawia swoim znajomym wskazówki, z pomocą których mogą dowiedzieć się, dlaczego odebrała sobie życie. Na podstawie tej powieści Netflix wyprodukował cieszący się wielką popularnością serial.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Jayem Asherem.

***

Tytuł audycji: Co, proszę?
Autor: Jan Niebudek
Gość: Jay Asher (pisarz)
Data emisji: 5.12.2017
Godzina emisji: 11.30   

kw/gs

Zobacz także

Czytaj także

Patrick deWitt: bez internetu żyje mi się o wiele lepiej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 17:38
Kanadyjski pisarz jak nikt inny jest w stanie wyłowić absurdy otaczającego nas świata i podać je w przystępnej, ale niebanalnej formie. Niebawem na podstawie jednej z jego powieści powstanie film z gwiazdorską obsadą. 
rozwiń zwiń