X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Karta Ateńska. Czy architektura może zmienić świat?

Blok mieszkaniowy
Blok mieszkaniowyFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain/blizniak
O Audycji
Tytuł Pracownia projektowa 2017/12/21 09:50
Prowadzący Stępień Agnieszka
Opis

Przedwojenni architekci z ruchu nowoczesnego głęboko w to wierzyli. Swoje postulaty dotyczące projektowania zawarli w legendarnej Karcie Ateńskiej, najważniejszym manifeście architektonicznym XX wieku. Ponad 70 lat po publikacji tego dokumnetu po raz pierwszy w języku polskim ukazało się jej pełne wydanie.

Karta Ateńska obarczana jest odpowiedzialnością za projektowanie nieprzyjazne człowiekowi, blokowiska i preferowanie ruchu samochodowego. Rzadziej wspomina się o tym, że architekci domagali się też dbałości o dobro wspólne, apelowali o budowę mieszkań z dostępem do światła słonecznego, zapewnienia zdrowych i higienicznych warunków życia oraz zagwarantowania każdemu możliwości korzystania z dobrze zaprojektowanych terenów zielonych.
Wiele z ich postulatów jest aktualnych także współcześnie.

Goście Grzegorz Piątek
Playlista
Tagi
Playlista