X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 11:00
Ochrona danych osobowych jest problemem obecnym w całej Unii Europejskiej. Na terenie Wspólnoty obowiązuje jeszcze rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z roku 1995. Obecnie duża część tego dokumentu nie odpowiada już realiom współczesnego życia.
Audio
  • UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych cz. 1 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych cz.2 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych cz. 3 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych cz. 4 (Żyjemy w Europie/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Nowa rzeczywistość wymaga nowego prawa, dlatego rok temu Parlament Europejski wydał nowe rozporządzenie "w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy z roku 1995". Oznacza to, że stare prawo dotyczące ochrony danych osobowych przestanie obowiązywać i już w maju przyszłego roku nadejdzie nowe, a konsekwencje prawne będą bardzo poważne. Naszym gościem była mec. Aleksandra Piotrowska z Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo.

Zdaniem gościa audycji "Żyjemy w Europie" największa zmiana dotyczy przekształcenia całego systemu związanego z ochroną danych osobowych. – Przechodzimy z jednego modelu na kompletnie inny. Dzisiejsza ustawa wprowadziła model, gdzie, jeśli przedsiębiorca wykonuje pewne nałożone tą ustawą wymagania, to znaczy, że jest zgodność. Obecnie ten model będzie zmieniony, oparty o ryzyko. Mówi "przedsiębiorco, oszacuj ryzyko, sprawdź gdzie są jego źródła, dostosuj zabezpieczenia do tej analizy" – tłumaczy mec. Piotrowska.

Jak te zmiany wpłyną na przedsiębiorców? Czy faktycznie podniosą one skutecznie bezpieczeństwo danych obywateli UE? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus  Żyjemy w Europie
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Gość: mec. Aleksandra Piotrowska (Fundacja Wiedza To Bezpieczeństwo)
Data emisji: 21.11.2017
Godziny emisji: 9.20, 10.25, 11.11, 11.39

ml/ab

Czytaj także

Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 12:39
Dziś nie ma już potrzeby wychodzenia z domu, by obejrzeć film, serial czy posłuchać muzyki. Dostęp do tekstów kultury jest niezwykle łatwy – niestety, także do nielegalnych źródeł. Jak z problemem radzi sobie Unia Europejska, a jak Polska?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:00
- W wojnę informacyjną Rosja inwestuje potężne środki. Widać w produktach, które sprzedaje zarówno na rynek wewnętrzny, jak i międzynarodowy. Możemy tutaj mówić o takich kanałach jak Russia Today, którego materiały są robione w sposób techniczne bardzo dobry i wiarygodny - przyznaje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń