X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program Erasmus+ dostępny dla szkół i przedszkoli

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 19:10
Erasmus+ to program już nie tylko dla studentów. Umożliwia on współpracę międzynarodową od poziomu szkoły podstawowej do matury. Skierwany jest też do przedszkolaków!
Audio
  • Program Erasmus Plus dostępny dla szkół i przedszkoli cz.1 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Program Erasmus Plus dostępny dla szkół i przedszkoli cz.2 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Program Erasmus Plus dostępny dla szkół i przedszkoli cz.3 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Program Erasmus Plus dostępny dla szkół i przedszkoli cz.4 (Żyjemy w Europie/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

– Mamy dobre wieści. Od przyszłego roku spodziewany jest 40-procentowy wzrost budżetu Programu Erasmus+, w tym wzrost budżetu w sektorze edukacji szkolnej. To znaczy, że są pieniądze do wzięcia dla szkół i przedszkoli – informuje Agnieszka Fijałkowska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Szkoły najbardziej interesuje możliwość wysyłania uczniów za granicę, by mogli współpracować z uczniami innych szkół. Taką możliwość mają również nauczyciele. Oni także mogą wyjeżdżać i prowadzić różnego rodzaju działania z kolegami z innych państw UE, podpatrywać ich sposoby nauczania, przenosić je na grunt krajowy.

Możliwe są dwa rodzaje wyjazdów: krótkoterminowe (od 3 dni do 2 miesięcy) oraz długoterminowe (od 2 miesięcy do roku). Trzeba jednak spełnić pewne warunki. – Powodują one często, że szkoły i uczniowie są nieco onieśmieleni. Obecnie uznano, że biurokracji związanej ze składaniem wniosków było za dużo. Nie chcemy zrażać tzw. świeżaków, którzy dopiero planują wziąć udział w Erasmusie – mówią zaproszeni do studia goście. Od przyszłego roku Komisja Europejska ma uprościć wnioski, właśnie dla szkół.

Czy wprowadzone zmiany zwiększą liczbę wyjeżdżających na wymianę w ramach Projektu Erasmus? Czy faktycznie wpłynie to pozytywnie na poziom edukacji? Jak w tym przypadku wygląda sytuacja przedszkolaków? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus  Żyjemy w Europie
Prowadzi:
Ernest Zozuń
Goście: Anna Mozer-Margol i Agnieszka Fijałkowska (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
Data emisji: 12.12.2017
Godziny emisji: 9.20, 10.24, 11.12, 11.33

ml/mk

Czytaj także

Jak skutecznie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:00
- W wojnę informacyjną Rosja inwestuje potężne środki. Widać w produktach, które sprzedaje zarówno na rynek wewnętrzny, jak i międzynarodowy. Możemy tutaj mówić o takich kanałach jak Russia Today, którego materiały są robione w sposób techniczne bardzo dobry i wiarygodny - przyznaje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE wprowadza nowe prawo dotyczące ochrony danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 11:00
Ochrona danych osobowych jest problemem obecnym w całej Unii Europejskiej. Na terenie Wspólnoty obowiązuje jeszcze rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z roku 1995. Obecnie duża część tego dokumentu nie odpowiada już realiom współczesnego życia.
rozwiń zwiń