X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska i prace nad budżetem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 18:31
Finlandia kierująca pracami Unii Europejskiej w tym półroczu przesłała krajom unijnym propozycję budżetu na lata 2021-2027.  
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Nową Komisję Europejską w najbliższym czasie czeka  udział między innymi w negocjacjach budżetowych po  2020 roku  - czyli budżet na lata 2021- 2027. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, Finlandia kierująca pracami Unii Europejskiej w tym półroczu przesłała swoje propozycje dotyczące budżetu unijnym krajom. Okazało się, że jeszcze bardziej ścięła ten budżet, niż zrobiła to Komisja Europejska w maju. Limit wydatków zaproponowany przez władze w Helsinkach jest na poziomie 1,7 procent dochodu narodowego Unii Europejskiej. Parlament Europejski proponował  1, 3 procent. Finlandia jest krytykowana, że reprezentuje tych którzy maksymalnie chcą ciąć wydatki, czyli płatników netto, krajów które więcej wpłacają do unijnego budżetu niż z niego otrzymują. Ponadto w audycji o Brexicie oraz o liście polskich europosłów w sprawie obrony przemysłu energochłonnego. W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Jakub Witkowski. Gościem był Paweł Majtkowski, ekonomista.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Bardzo wazny problem europejski
Prowadzi: Wiktor Legowicz, Beata Płomecka, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz, Jakub Witkowski
Data emisji: 05.12.2019
Godzina emisji: 18:31

Pobierz audycję

Pobierz licencję


 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus