X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KE odchodzi od polityki spójności? "Największym problemem jest skala cięć"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 18:48
– Sam fakt redukcji środków na politykę spójności i rolnictwa nie wzbudza specjalnych kontrowersji. Największym problemem jest skala cięć – mówił na antenie radiowej Trójki Jan Olbrycht (PO). – Stwierdzenie, że KE tym projektem budżetu odchodzi od dwóch zasadniczych priorytetowych polityk, spójności i wspólnej polityki rolnej, jest, w świetle tego, co przedstawiła Komisja, prawdziwe – podkreślił Zbigniew Kuźmiuk (PiS).  
Audio
  • Politycy zastanawiali się, czy propozycja KE to tylko cięcia, czy zupełna zmiana polityki (Puls Europy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photo Veterok

64 miliardy 400 milionów euro z polityki spójności dla Polski w nowym unijnym budżecie. Taka jest propozycja Komisji Europejskiej, która oficjalnie dziś opublikowała podział pieniędzy na poszczególne kraje. Dla Polski oznacza to o prawie 20 miliardów euro mniej w porównaniu z obecnym budżetem. 

– Pierwsze śliwki robaczywki. To zaledwie pierwsza odsłona debaty budżetowej. Ona tak naprawdę się dopiero zaczyna. Oczywiście propozycje Komisji zostały dzisiaj skrytykowane właściwie od lewa do prawa. W związku z tym zapowiadają się emocjonujące negocjacje. Śmiem twierdzić, że w tej kadencji parlamentu i rady one się nie zakończą – stwierdził Zbigniew Kuźmiuk.  O kompromis będzie szalenie trudno. Ten budżet wymaga jednomyślności – dodał. 

Więcej informacji i komentarzy na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce". 

 Po pierwsze, to sytuacja jest taka, że przy mniejszej ilości pieniędzy dodaje się nowe zadania, nowe priorytety, czyli inaczej mówiąc, trzeba znaleźć pieniądze na nowe wydatki. Pytanie brzmi, gdzie je znaleźć? Czy poprzez zwiększone wpłaty państw, czy poprzez redukcję istniejących polityk? Komisja zaproponowała 2 maja, a dzisiaj to potwierdziła, że zastosuje obydwie metody  podkreślił Jan Olbrycht.  Sam fakt redukcji środków na politykę spójności i rolnictwa, który jest najbardziej bolesny, nie wzbudza specjalnych kontrowersji, jest zrozumiały. Największym problemem jest skala cięć  dodał.

 Jeżeli KE mówi 2 maja, że będzie cięła politykę spójności o 10 proc., a potem się okazuje, że takie państwa jak Polska mają cięcia 23-24 proc., to jest jednak bardzo dużo. Pojawia się pytanie, z czym mamy do czynienia, czy z redukcją, czy ze zmianą polityki  zaznaczył polityk PO.

Europoseł PiS zgodził się z przedmówcą.  Stwierdzenie, że KE tym projektem budżetu odchodzi od dwóch zasadniczych priorytetowych polityk, spójności i wspólnej polityki rolnej, jest, w świetle tego, co przedstawiła Komisja, prawdziwe  mówił Zbigniew Kuźmiuk.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS), Jan Olbrycht (europoseł PO)
Data emisji: 29.05.2018
Godzina emisji: 17.44

dcz/kw