X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwugłos europosłów PiS i SLD ws. Węgier. Jaką decyzję podejmie PE?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 19:49
– W środę będę głosował za przyjęciem sprawozdania dotyczącego kolejnych kroków UE ws. Węgier – mówił w "Pulsie Europy" Janusz Zemke, europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Innego zdania był natomiast Ryszard Czarnecki (PiS), który całą debatę w PE określił jako "niepotrzebną". 
Audio
  • Ryszard Czarnecki i Janusz Zemke o debacie w PE ws. Węgier (Puls Europy)
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

W Parlamencie Europejskim zakończyła się debata ws. praworządności Węgier i ewentualnego uruchomienia art. 7. Duży wpływ na wszczęcie wspomnianej procedury może mieć głos Europejskiej Partii Ludowej (EPL) oraz jej lidera Manfreda Webera.

O wspomnianej debacie mówili w "Pulsie Europy" Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, oraz Janusz Zemke z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  To kolejna, niepotrzebna debata w PE, który zamiast zajmować się olbrzymim bezrobociem lub zwalczaniem terroryzmu, atakuje Węgry czy Polskę z powodów ideologicznych  komentował Czarnecki. Europoseł stwierdził, że ta dyskusja w PE nie przyniesie żadnych konsekwencji. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zemke nie zgodził się jednak z Ryszardem Czarneckim.  Dyskusja na temat przestrzegania prawa przez państwa, które do UE należą, jest czymś naturalnym. Te państwa dobrowolnie przystąpiły do Wspólnoty i zgodziły się na przestrzeganie określonych zasad. A w przypadku Węgier mamy duże wątpliwości co do przestrzegania tych zasad  ocenił polityk. Europoseł zadeklarował również, że w środę będzie głosował za przyjęciem sprawozdania dotyczącego kolejnych kroków UE ws. Węgier.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Janusz Zemke (europoseł SLD)
Data emisji: 11.09.2018
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Czytaj także

Ważą się losy Węgier. Ekspert: art. 7 najprawdopodobniej nie zostanie uruchomiony

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 18:51
W Parlamencie Europejskim zakończyła się debata ws. praworządności Węgier i ewentualnego uruchomienia art. 7. Duży wpływ na wszczęcie wspomnianej procedury może mieć głos Europejskiej Partii Ludowej (EPL) oraz jej lidera Manfreda Webera. - Z jednej strony Weber broni Węgier, ale nie zadecydował o tym, jak będzie głosować - komentuje w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Dominik Héjj, doktor politologii. 
rozwiń zwiń