X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityka Unii Europejskiej i USA ws. Bliskiego Wschodu. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:49
– Wejście do administracji Donalda Trumpa Johna Boltona, byłego ambasadora USA przy ONZ, dało nową jakość, jeśli chodzi o stusunek do władz Teheranu. Stąd wynikają też różnice zdań ws. Iranu między politykami UE a USA - mówił w "Pulsie Europy" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Bogdan Klich, senator PO, ocenił natomiast, że porozumienie z Iranem, z którego wycofał się Trump, obniżało napięcie na Bliskim Wschodzie. 
Audio
  • Ryszard Czarnecki i Bogdan Klich o polityce Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych ws. Bliskiego Wschodu (Puls Europy/Trójka)
Donald Trump
Donald Trump Foto: PAP/ CHRIS KLEPONIS / POOL

W Warszawie w dniach 13-14 lutego odbędzie się spotkanie ministerialne poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie, którego współorganizatorami są Polska i Stany Zjednoczone. O polityce Unii Europejskiej wobec Bliskiego Wschodu mówili w "Pulsie Europy" Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, oraz Bogdan Klich, senator Platformy Obywatelskiej. 

– Do niedawna spojrzenie na sytuację na Bliskim Wschodzie UE i Stanów Zjednoczonych było identyczne. Do wiosny zeszłego roku obowiązywało bowiem GSPOA, czyli porozumienie rozbrojeniowe z Iranem, które przed laty wynegocjowali m.in. przedstawiciele UE oraz USA. Co więcej Polska była również z tego porozumienia zadowolona. Ono obniżało napięcie i zmniejszyło niebezpieczeństwo uzbrojenia Iranu w broń atomową. Szkoda, że się z tego porozumienia wycofano – ocenił Klich. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce"

Dla Ryszarda Czarneckiego zmiana stanowiska USA ws. porozumienia z Iranem nie jest zaskakująca. – Wejście do administracji USA Johna Boltona, byłego ambasadora USA przy ONZ, dała nową jakość. On prezentował niesłychanie twardy stosunek do władz Teheranu. Prezydent Donald Trump, wycofując się więc z tego porozumienia, mówi niejako Boltonem – skomentował Czarnecki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Bogdan Klich (senator PO)
Data emisji: 12.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

kad/gs

Czytaj także

Czy to dobrze, że Polska organizuje konferencję bliskowschodnią?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:00
Rozpoczynająca się w najbliższą środę konferencja bliskowschodnia będzie najważniejszym wydarzeniem dyplomatycznym w Warszawie od czasu szczytu NATO z 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Guzy: konferencja bliskowschodnia wyraźnie się profiluje

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 09:30
- Wyłania się z mgławicy, jaką była na samym początku. Widać wyraźnie, że chyba nie ma możliwości zorganizowania koferencji bliskowschodniej, która by uwzględniała wszystkie zainteresowane strony - mówi w "Sygnałach dnia" ekspert ds. międzynarodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

40-lecie irańskiej rewolucji islamskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:00
Konferencja bliskowschodnia w Warszawie już za dwa dni. Jej czas zbiega się z rocznicą powstania Islamskiej Republiki Iranu.
rozwiń zwiń