X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bałdych: na styku różnych inspiracji dzieją się rzeczy magiczne

Gościem audycji był skrzypek i kompozytor Adam Bałdych, który opowiadał o swojej nowej płycie: "Sacrum Profanum", która ukaże się 29 marca.
Michał Margański i Adam Bałdych
Michał Margański i Adam BałdychFoto: PR
O Audycji

Tytuł AnagrammarganA 2019/03/01 15:00
Prowadzący Michał Margański
Opis

– Perkusja i skrzypce gonią się tu nawzajem nieustannie. Słuchając teraz tej muzyki przypominam sobie energię w studio w Hamburgu, kiedy nagrywaliśmy "Repetition". To jeden z takich utworów, które można zagrać raz i trzeba to zrobić bardzo dobrze. Oprócz tego, że wkłada się w niego dużo serca i chce się, by było to fascynujące emocjonalnie, to jest to po prostu techniczna katorga, żeby przejść przez taką kompozycję. Na szczęście, mieliśmy dużo energii, by nagrać to najlepiej jak się da. Przygotowywaliśmy się do tego, więc był to dla nas trochę taki "odcinek sportowy" – wspomina muzyk.

Skąd wziął się tytuł nowego albumu Adama Bałdycha i co znaczy on dla samego skrzypka? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

Goście Adam Bałdych
Playlista
Tagi
Playlista
  • ADAM BAŁDYCH QUARTET Profundis - Profundis