X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

22 lata w hołdzie Milesowi Davisowi

Legendarny trębacz umiera 28 września 1991 roku w Santa Monica w Los Angeles. Sześć lat później w Warszawie odbywa się pierwszy koncert orkiestry Wojciecha Konikiewicza reinterpretującej utwory Milesa.
Wojciech Konikiewicz i Michał Margański
Wojciech Konikiewicz i Michał MargańskiFoto: Wojciech Konikiewicz
O Audycji
Tytuł AnagrammarganA 2019/09/27 15:09
Prowadzący Michał Margański
Opis

Tribute To Miles Orchestra wystąpi w najbliższą niedzielę w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Przed koncertem Michał Margański spotkał się z pomysłodawcą Orkiestry, Wojciechem Konikiewiczem. Panowie rozmawiali o historii tego przedsięwzięcia i powodach jego działalności.

– Tribute to Miles Orchestra trochę wyłoniła się jak Wenus z piany morskiej – nikt się tego nie spodziewał. Siedliśmy przy stoliku w nieistniejącym już Akwarium z Mariuszem Adamiakiem i zaczęliśmy narzekać, jak to nikt o Milesie nie pamięta, że ledwo zmarł, a kurtyna już została zaciągnięta i nikt już się do niego nie odwołuje, więc trzeba coś z tym zrobić. Odpowiedziałem, że może trzeba zagrać taki koncert, bo niebawem rocznica. Zdarzyła się sytuacja niespodziewana, bo na ten koncert zabrakło biletów i bramka musiała odpychać chętnych. Wtedy zrozumiałem powagę sytuacji. Coś, co miało być niewinnym wybrykiem, jednorazowym działaniem w hołdzie Milesowi, okazało się takim sukcesem, że trzeba było grać dalej. To graliśmy i gramy już 22 lata – opowiadał muzyk.

Wojciech Konikiewicz i Michał Margański, a pomiędzy nimi Miles Davis Wojciech Konikiewicz i Michał Margański. Pomiędzy nimi Miles Davis
Czy, według naszego rozmówcy, trudno gra się muzykę Davisa? Jak prezentuje się obecny skład jego Orkiestry? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo, słuchając dołączonego nagrania audycji.
Goście
Playlista
Tagi Wojciech Konikiewicz (pianista, gitarzysta, kompozytor, producent, założyciel Tribute to Miles Orchestra)

Playlista
  • - Yellow
  • Davis Miles, - Intro
  • Pospieszalski Marcin, Maciński Radosław, Iwicki Piotr, Konikiewicz Wojciech, Przybielski Andrzej, "Fazi" Mielczarek Mariusz, Iwański Janusz JaninaTribute to Miles Orchestra - Black Satin
  • Tribute To Miles Orchestra, - On the Corner