Muzyka stylistycznych przecięć

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:00
W ostatniej odsłonie Michała Margańskiego posłuchaliśmy jazzu i elektroniki, by wprowadzić w dobry nastrój na zbliżający się weekend.
Audio
  • Jazz, elektronika i Skalpel przed zbliżającym sie weekendem (Anagrammargana/Trójka)
Skalpel
SkalpelFoto: Bartosz Hołoszkiewicz/materiały prom.

Oczywiście w audycji, jak zawsze, pojawiło wiele ciekawostek dotyczących prezentowanych nagrań. Zaprosiliśmy też na wspólny set didżejski Hirka Wrony i Michała Margańskiego, który odbędzie się w ramach Festiwalu "Trójka Górom".

Ponadto mogliśmy wysłuchać fragmentu rozmowy z duetem Skalpel. Igor Pudło i Marcin Cichy opowiedzieli o swoim najnowszym albumie "Highlight" (premiera w marcu!) oraz występie na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. 

– Będzie to przede wszystkim nasza nowa odsłona. Po trasie bigbandowej, kiedy to urośliśmy do dużego składu, redukujemy go do składu pięcioosobowego. Chcemy przede wszystkim pokazać materiał z nowej płyty, no i kilka klasyków w nowych wersjach – zapowiadają muzycy.

"Highlight" Skalpel  Foto: mat. promocyjne "Highlight" Skalpel Foto: mat. promocyjne

***

Tytuł audycji: AnagrammarganA
Prowadzi: 
Michał Margański
Goście: Marcin Cichy i Igor Pudło (Skalpel), Hirek Wrona (dziennikarz radiowej Trójki)
Data emisji: 14.02.2020
Godzina emisji: 15.07


kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Underworld gwiazdą Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 15:30
Twórcy hymnu pokolenia lat 90., zadziorna wokalistka porównywana do PJ Harvey, sprawcy fuzji paryskich klubów z arabską kulturą, ceniony eksperymentalny producent, a także reprezentanci nowej fali jazzu i znakomita didżejka electro – oto pierwsi artyści 15. edycji festiwalu. Drugi weekend czerwca 2020 roku zapowiada się wyjątkowo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla dorosłych i dla dzieci Kleksa czyta Program Trzeci"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:09
Z okazji Mikołajek w piątek 6 grudnia Piotr Fronczewski – znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – czytał w radiowej Trójce fragmenty "Akademii Pana Kleksa". Tego dnia nie zabrakło również rozmowy z Andrzejem Korzyńskim – autorem muzyki do filmów zrealizowanych na podstawie prozy Jana Brzechwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miles lives

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:00
Muzyka Mistrza znowu pojawia się w publicznej przestrzeni. Wszystko za sprawą przygotowywanej na 21 dzień lutego kompilacji zawierającej muzykę z filmu "Birth of the Cool".
rozwiń zwiń