Od Paderewskiego do Immortal Onion. Michał Margański gra przekrojowo

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 20:00
Od preparowanego fortepianu z elektroniką po reinterpretacje utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Od jazzu modalnego po jego nowoczesne formy w wydaniu Immortal Onion. W audycji także konwersacja, czyli mała płyta Marcina Cichego i Jakowa Kriwickiego.
Michał Margański
Michał MargańskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Punktem wyjścia podczas spotkania z Michałem Margańskim jest muzyka instrumentalno-elektroniczna XXI wieku. Muzyka mocno czerpiąca z tradycji. Ostatni dzień listopada kończymy z jednej strony fragmentami albumu "Tatra" Kaczmarczyk vs Paderewski wydanego w setną rocznicę odzyskania niepodległości, a z drugiej klimatycznymi odwołaniami do muzyki samplowanej nawiązującej m.in. do stylistyki Ninja Tune.


Posłuchaj
49:01 2020_11_30 19_08_00_PR3_AnagrammarganA.mp3 Eklektyczne propozycje muzyczne Michała Margańskiego (AnagrammarganA/Trójka)

 


Moodyman Taken Away 1200.jpg
Nowoczesny jazz najwyższej próby

Z kolei w pierwszej części, Immortal Onion i fragmenty "Experience Design" – albumu z uznaniem komentowanego w środowisku jazzowym. Powoli mija rok. Tą płytą rozpoczynamy, zatem to swoiste podsumowania tego, co przyniósł. A wszystko w klimacie nowoczesnego jazzu - stylistyki poruszanej przez "Margana" w jego "Anagramie".

***

Tytuł audycji: AnagrammarganA
Prowadzi: 
Michał Margański
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 19.08

mm/mk

Czytaj także

Krakowitz. Muzyka z kasety magnetofonowej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 02:00
W "Potrójnym Paśmie Przenoszenia" kaseta z muzyką Piotra Figla i Dominika Gawrońskiego z 2018 roku, GusGus z zapowiedzią nowej płyty, eksperymenty Pawła Bartnika i kilka innych polskich płyt z muzyką elektroniczną. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare w nowym, nowe w starym

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 20:00
W audycji "AnagrammarganA Michała Margańskiego m.in. klasyki Shortera, Hancocka i Hendersona w nowych reinterpretacjach, a także cztery nowe kompozycje Skalpela na albumie "Transit" wydanym pierwotnie w 2014 roku. 
rozwiń zwiń