X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcus Miller wspomina Milesa Davisa i polskich jazzmanów

Współpraca z Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem otworzyła przed amerykańskim muzykiem - co podkreślał w Trójce - nowe światy muzyczne. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Marcusem Millerem.
Marcus Miller jest multiinstrumentalistą, ale w ostatnich latach skupił się głównie na gitarze basowej
Marcus Miller jest multiinstrumentalistą, ale w ostatnich latach skupił się głównie na gitarze basowej Foto: wikipedia/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic/Rafael Rezende
O Audycji
Tytuł W tonacji trójki 2015/10/02 15:00
Prowadzący Margański Michał
Opis

Współpraca z Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem otworzyła przed amerykańskim muzykiem - co podkreślał w Trójce - nowe światy muzyczne. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Marcusem Millerem.

Początki jego scenicznej działalności związane są z polskimi jazzmanami. - Michał Urbaniak w tym czasie fascynował się muzyką fusion. Łączył jazz i rock z polskim folkiem, którego nie znałem do tej pory, nie słyszałem czegoś takiego na amerykańskiej ulicy. Dziś spotykam młodych ludzi, którzy chcą grać podobną muzykę. Mówię im wtedy: ja to grałem z Urbaniakiem w 1979 roku, to nic nowego - śmiał się muzyk.

Mimo upływu lat i imponującej kariery Miller niezmiennie uważa, że najważniejsza w muzyce jest szczerość. - Moja muzyka jest refleksją na temat mojego życia. Jestem z Nowego Jorku, a to miasto jest pełne wpływów. Ten miks, w połączeniu z moja szczerością, jest chyba czymś dla mnie najbardziej charakterystycznym - przyznał.

W rozmowie z Michałem Margańskim Marcus Miller opowiadał więcej o początkach kariery, wspominał czasy, gdy do muzyki zagościły komputery, a także swoją współpracę z Milesem Davisem, która nie zawsze była łatwa... Na drugą część rozmowy zapraszamy 9.10.2015 o godz. 15.05.

***

Tytuł audycji: W Tonacji Trójki
Prowadzi: Michał Margański
Gość: Marcus Miller (amerykański muzyk, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, grający przede wszystkim na gitarze basowej)
Data emisji: 2.10.2015
Godzina emisji: 15.05

ei/mk

Playlista
Tagi
Playlista
  • Dudziak Urszula, - Cats
  • Miller Marcus - Lovin' You
  • Miller Marcus, - Unforgettable
  • Davis Miles, - Tutu
  • Miller Marcus, - Steveland