X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W tonacji Trójki". Pat Metheny gościem Mariusza Owczarka

– To, że znalazłem się wówczas w zespole Gary'ego Burtona, miało dla mnie takie znaczenie, jakbym został członkiem The Beatles. Dokładnie takie znaczenie. To był ten zespół, ta muzyka. Wszystko było niesamowite – mówi muzyk. 
Pat Metheny
Pat MethenyFoto: PAP/EPA/RAFA ALCAIDE
O Audycji

Tytuł W tonacji Trójki 2019/03/13 14:00
Prowadzący Mariusz Owczarek
Opis

Jak współpraca z Garym Burtonem ukształtowała Pata Metheny'ego? Jak zmieniło to jego muzyczną drogę? 

W rozmowie z Mariuszem Owczarkiem gitarzysta wspominał także swoją pierwszą wizytę w Polsce. – Pochodzę z małego miasta w Missouri. Dorastałem w latach 50. i 60. Niedaleko mojego miasta był silos z rakietami nuklearnymi. W filmie "The Day After" właściwie zagrało moje miasto, choć pod inna nazwą. Ten pierwszy przyjazd do Polski w 1985 roku był dla mnie zagadką. Zadawałem sobie pytanie, jak tam jest, za tą żelazną kurtyną. Pobyt okazał się niezapomniany. Ten główny (powód – przyp. red.) jest niezmienny przez te wszystkie lata, kiedy wracam do Polski – niesamowita publiczność, jedna z najlepszych na świecie. Mam na ten temat własną teorię… – przyznaje Pat Metheny. 

Artysta-rezydent Lotos Jazz Festival 21. Bielskiej Zadymki Jazzowej opowiedział w audycji również o uroczystym koncercie na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu, a także o pracy nad muzyką filmową i o współpracy z Davidem Bowie, o którym początkowo nic nie wiedział. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Gość Pat Metheny 
Playlista
Tagi
Playlista