Dzień Kobiet, czyli muzyczny hołd

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:57
– Z okazji święta, sami panowie wystąpią dla pań. Dużo ładnych melodii przed nami, na początek superman – zapowiadał Marek Wiernik, rozpoczynając poniedziałkową audycję "W tonacji Trójki". 
Elvis Costello
Elvis CostelloFoto: Shutterstock.com/Randy Miramontez

Kid Rock swoją muzyczną drogę zaczynał od rapu. Zupełnie inną muzyczną drogę przeszedł kolejny z wykonawców. – John Cale to taki protoplasta i punk rocka i nowej fali, a potem niesamowita muzyka z The Velvet Underground i później solowe albumy – przypominał gospodarz audycji.  

Posłuchaj
52:57 2021_03_08 18_05_47_PR3_W_tonacji_Trojki_pn.mp3 Słabość i siła, czyli muzyczny hołd w wyborze Marka Wiernika (W tonacji Trójki)

 

John Cale wydał kilkanaście solowych albumów. Czternasta z płyt formacji The Waterboys zatytułowana "Good Luck, Seeker" ukazała się w roku ubiegłym, przynosząc wiele muzycznych zaskoczeń.  

The Waterboys/The Waterboys - The Golden Work

Marek Wiernik przyznał w audycji, że wciąż do jego ulubionych wykonawców należy… Elvis Costello. – Pamiętam, jak w drugiej połowie latach 70. w Anglii ogarnął mnie punkowy boom, to równolegle pojawiali się panowie pod szyldem new wave, m.in. Elvis Costello. Tyle lat minęło, tyle dekad, a wciąż jest jednym z moich ulubionych artystów, śpiewających różne rzeczy, zmieniający gatunki: jazz i country, i rock – wylicza dziennikarz muzyczny. 

Morrissey/Morrissey - Lady Willpow

Lista utworów:

Kid Rock - "3 CATT Boogie"
John Cale  "Chinese Envoy
The Waterboys "The Golden Work"
Doktór Hałabała & Siedmiu Zbójów "Happy"
Bloodgroup "Ain't Easy"
Dr. John "Stripped Away"
Morrissey - Lady Willpower
Ivo Partizan "Pustka"
Yello "Way Down"
Elvis Costello "It's Time"
Dzioło " Poza 4 strony Świata"

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Autor audycji: 
Marek Wiernik
Data emisji: 
08.03.2021
Godzina emisji: 
18.05

gs

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA Marek Wiernik

Czytaj także

Między nami, radiowcami. Audycja specjalna "Zakochani w radiu"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 14:00
– Najpierw jest proces zakochania, a potem się kocha. Następnie mijają dziesiątki lat i to jest próba czasu. Najbardziej lubię być przy mikrofonie ze słuchawkami, bo lubię słuchać dobrej muzyki, którą sam sobie przygotuję – powiedział w Światowym Dniu Radia Marek Wiernik, dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i prowadzący audycji "Cały ten rock" oraz poniedziałkowego wydania "W tonacji Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iggy Pop recytuje Dylana Thomasa

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 14:00
"Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy" – taki tytuł nosi wiersz Dylana Thomasa, w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Kilka dni temu Iggy Pop umieścił w sieci wideoklip, w którym recytuje dzieło słynnego walijskiego poety.
rozwiń zwiń