Wiele odcieni miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:55
– Układałam nasze dzisiejsze spotkanie, zaglądając do przepastnej walizeczki Piotra Barona i pomyślałam, że i dziś, i jutro w "3 wymiarach gitary" sięgnę po tę artystkę i jej zespół, bo oboje z Piotrem bardzo sobie ją cenimy – mówiła Aleksandra Kaczkowska, opowiadając o tym, co przygotowała dla słuchaczy. 
Koncert  Skunk Anansie w Barcelonie w 2012 roku
Koncert Skunk Anansie w Barcelonie w 2012 rokuFoto: Shutterstock.com

"W tonacji Trójki" mogliśmy usłyszeć m.in. "Good Things Don't Always Come To You", utwór pochodzący z płyty wydanej w 1999 roku. – To moim zdaniem najlepszy album Skunk Anansie – deklaruje dziennikarka muzyczna Trójki. 

Posłuchaj
48:56 2021_04_13 18_08_04_PR3_W_tonacji_Trojki_wt.mp3 Ukryte głęboko muzyczne znaczenia (W tonacji Trójki)

 

Także z lat 90. pochodzi kolejne z nagrań, które znalazły się na playliście audycji. "Out of Time" to siódme studyjne wydawnictwo R.E.M. Losy muzycznego projektu, który tym, czym go znamy, stał się tuż przed swoim pierwszym koncertem, są dość zawiłe. W zawiązaniu kapeli pomagały m.in. dziewczyny muzyków i sieć znajomych z uniwersyteckiego kampusu. Zespół rozważał różne nazwy, m.in. Twisted Kites. Ostatecznie jednak w kwietniu 1980 roku w opuszczonym kościele episkopalnym w Athens po raz pierwszy wystąpił jako R.E.M.


remhq/R.E.M. - Losing My Religion (Official Music Video)

Lista utworów:

Queen "Somebody To Love"
Republika "Zapytaj mnie, czy Cię kocham"
Skunk Anansie "Hedonism (Just Because You Feel Good)"
Skunk Anansie "Good Things Don't Always Come To You"
R.E.M."Losing My Religion"
Todd Rundgren "Can We Still Be Friends"
Bob Dylan "Fourth Time Around"
Bob Marley "Stir It Up"
Czesław Niemen "Nigdy się nie dowiesz"
Lou Reed "Perfect Day"
Queen "It's A Hard Life"

Queen Official/Queen - It's A Hard Life (Official Video)


***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Autor audycji: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 13.04.2021
Godzina emisji: 18.08

gs

Czytaj także

Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 22:00
W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godzina z najlepszym barytonem polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 19:15
W poniedziałek po południu w wieku 74 lat Krzysztof Krawczyk (1946 - 2021) odszedł do największej z orkiestr. To właśnie jemu poświęciliśmy najnowszą odsłonę audycji "W tonacji Trójki", którą w zastępstwie za Piotra Barona poprowadziła Aleksandra Kaczkowska. Program wypełniły jednak nie największe przeboje, lecz mniej znane perełki najlepszego i najbardziej rozpoznawalnego barytonu polskiej sceny.
rozwiń zwiń