Piosenka, którą nucić będzie cała Europa! Hymn EURO 2020

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 19:10
– Przed nami całe mnóstwo wspaniałej muzyki – zadeklarował Marek Wiernik i zaprosił na spotkanie z utworami znanymi, nieco zapomnianymi oraz tym, który nie zejdzie z ust Europy przez najbliższe tygodnie – hymnem EURO 2020. 
Martin Garrix
Martin GarrixFoto: Shutterstock

Posłuchaj
49:53 2021_05_17 18_07_38_PR3_W_tonacji_Trojki_pn.mp3 Najważniejsza piosenka nadchodzących tygodni. Hymn Euro 2020 (W tonacji Trójki)

 

Michael Hutchence oraz The Heads

– Program zaczynamy od artysty, którego doskonale pamiętamy. Michael Hutchence, słusznie kojarzony z zespołem INXS, tym razem pojawił się w bardzo ciekawym towarzystwie artystów. Jakiś czas temu doszło do eksperymentu. W studiu pojawili się  Chris Frantz, Jerry Harrison i Tina Weymouth, czyli trzy czwarte zespołu Talking Heads, bez Davida Byrne'a. Stąd też trochę inna nazwa. Nie "Gadające głowy", tylko po prostu "Głowy", no i oczywiście Michael, który wraz z muzykami zaśpiewał "The King is Gone" – opowiedział Marek Wiernik.

The King Is Gone / The Heads

Cage the Elephant

– "W tonacji Trójki" zespół trochę niedoceniany, mimo że ma w repertuarze kilkanaście bardzo dobrych utworów. To grupa trochę amerykańska, a trochę angielska. Nazywa się Cage the Elephant. Jakiś czas temu sobie o niej przypomniałem i znalazłem utwór noszący taneczny tytuł "Dance Dance". Przypomnę jeszcze, że cztery lata temu grupa zaskoczyła wielu i otrzymała nagrodę Grammy – dodał prowadzący "W tonacji Trójki". 

Cage The Elephant - Dance Dance (Audio) / Cage The Elephant

Hymn EURO 2020

– Teraz do tańca dokładamy jeszcze śpiew i porozmawiamy o piłce nożnej. Muzyka i football to dyscypliny, które chyba najbardziej łączą ludzi. To, co będzie działo się niebawem, będzie tego zwieńczeniem. Kilka dni temu opublikowano utwór, który został oficjalnym hymnem UEFA na EURO 2020.  Piosenka codziennie będzie pojawiać się na antenie Trójki. Chodzi o to, byśmy wszyscy mogli się jej nauczyć i potem wspólnie wykonywać z całą Europą. Przypomnę, że mecze odbywać się będą w 11 europejskich miastach. Motywem przewodnim wydarzenia jest jedność, a więc poczucie naszej europejskiej wspólnoty – mówił Marek Wiernik. 

– Musi być piłka, pozytywne nastawienie, determinacja i nadzieja. Pierwszy mecz już 11 czerwca w Rzymie, a finału 11 lipca na Wembley. Przez cały ten czas emocji towarzyszyć nam będzie utwór stworzony przez trzech artystów, Wokalistę Bono, muzyka U2 The Edge oraz młodego Martina Garrixa. Ten ostatni uważany jest za króla muzyki house. To dwudziestopięcioletni holenderski DJ, producent i kompozytor. On to wszystko wymyślił, wyprodukował i zaaranżował, a my możemy teraz posłuchać i zaśpiewać. Utwór nosi tytuł "We Are The People" – podsumował. 

Martin Garrix feat. Bono & The Edge - We Are The People [UEFA EURO 2020 Song] (Official Video) / Martin Garrix

Lista utworów:

  1. The Heads ft. Michael Hutchence  The King Is Gone
  2. Cage The Elephant  Dance Dance
  3. Martin Garrix feat. Bono & The Edge  We Are The People
  4. Keith Emerson, Glenn Hughes, Marc Bonilla  A Whiter Shade Of Pale
  5. The Zombies  I Want You Back Again
  6. Black Stone Cherry  Don't Bring Me Down
  7. Lisa Gerrard & Jules Maxwell  Noyalain (Burn)
  8. Cal in Red  Zebra
  9. LUXTORPEDA  Sinalina
  10. LAB  Marcel Proust

***

Tytuł audycji: W tonacji Trójki
Autor audycji: Marek Wiernik
Data emisji: 17.05.2021
Godzina emisji: 18.07

zch