X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mann i Gacek idą razem do kina

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 19:00
Oczywiście dziennikarze Trójki wybrali się na zupełnie inne seanse. Ale wyszła z tego całkiem spójna audycja. Posłuchajcie "W Tonacji Trójki".
Audio

Czy temat "postaci znane ze srebrnego ekranu" należałoby odnieść do aktorów, czy raczej do kreowanych przez nich bohaterów? Jak się okazało, Wojciech Mann i Anna Gacek mają na ten temat całkiem odmienne zdanie. W praktyce piosenkowego uniwersum te granice często się jednak zacierają, a hołdy dla wybitnych aktorów są po prostu opowieściami o ich legendarnych kinowych wcieleniach.

Tak uczynił choćby zespół Kasabian w utworze "Vlad The Impaler", nawiązującym do postaci Jokera w ostatniej filmowej realizacji legendy Batmana. Zresztą, czy dla wielu z nas Heath Ledger nie pozostanie już nas zawsze właśnie niezwykłym psychopatą z Gotham City , który doprowadził młodego aktora do tragicznej śmierci?

James Dean i John Wayne zadomowili się w masowej świadomości pod własnymi nazwiskami, choć w gruncie rzeczy nic o nich nie wiemy, utożsamiając podświadomie aktorów z charakterystycznymi dla ich karier typami ekranowych bohaterów. Ale może właśnie dlatego doczekali się oni tak wielu muzycznych hołdów?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. "W Tonacji Trójki" na naszej antenie - od poniedziałku do piątku, po godzinie 15:00.

Czytaj także

Mann, Gacek i wąsiki Dylana

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2011 05:00
W drugim spotkaniu z muzyką legendarnego pieśniarza oraz jej reinterpretacjami Wojciech Mann przedstawił teorię wpływu zarostu na duchową kondycję artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Gacek w cadillacu Wojciecha Manna

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 10:00
W ramach wspólnej audycji redaktorzy "W tonacji Trójki" wybrali się w dwugodzinną wakacyjną podróż samochodem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musztarda "Grey Poupon" czy "Polo Cockta"- co "lokują" Mann i Gacek?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 14:00
"W Tonacji Trójki" po raz kolejny rozmawialiśmy o nazwach produktów ukrytych w tekstach piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mann i Gacek w sieci

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 16:00
- Co to jest: ma długie nogi, ale nie jest to supermodelka? - zapytała Anna Gacek. Bohaterami audycji "W Tonacji Trójki" były tym razem pająki.
rozwiń zwiń