X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W tonacji dźwięków wytwórni ECM

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 10:25
Funkcjonuje od 43 lat. Znana jest głównie fanom jazzu, choć wydaje również wiele innych gatunków muzycznych. Jej cechą charakterystyczną jest krystalicznie czyste brzmienie. W jej katalogu można znaleźć wybitne nazwiska muzyków zarówno z obszaru muzyki rozrywkowej, jak i muzyki klasycznej i współczesnej. Editions of Contemporary Music - wytwórni tej poświęcimy całe nasze dzisiejsze spotkanie.
Fragment okładki płyty The Kln koncert
Fragment okładki płyty "The Köln koncert"Foto: Fot. materiały promocyjne

Powyżej widzą Państwo płytę będącą dla wielu, jest jedną z najważniejszych w historii pianistyki jazzowej. To legendarny "The Köln koncert", który odbył się 24 stycznia 1975 roku w gmachu opery w Kolonii. Nagranie opublikowała monachijska wytwórnia ECM założona przez Manfreda Eichera. Człowieka-instytucję, który zdołał skupić wokół swojego wydawnictwa najważniejszych przedstawicieli światowego jazzu. W jego wytwórni publikowali i publikują tacy artyści jak np. Chick Corea, Jan Garbarek, Pat Metheny, Dave Holand, Charlie Haden, Tomasz Stańko, Gary Burton, John Abercrombie czy John Scofield. Wśród całego katalogu znajdujemy również płyty Marcina Wasilewskiego i jego trio (laureata trójkowego Mateusza).

Jednak poza muzyką jazzową ECM stawia również na artystów działających na polu muzyki współczesnej. Wymienić wystarczy chociażby Steva Reicha czy Philipa Glassa. Ten gatunek publikowany jest w ECM New Series będącej odnogą głównego ECM. W katalogu tego niemieckiego wydawnictwa znaleźć można również muzykę eksperymentalną, która szczególnie przykuwa moją uwagą. Mam tu na myśli np. Nika Bartscha i jego zespół Ronin łączący w swojej twórczości trans z jazzem. Poniżej przedstawiam video zespołu i oczywiście zapraszam do wysłuchania innej propozycji tego niebanalnego przedsięwzięcia muzycznego.

Zaczynamy kilka minut po 14.00

marganmargański

 

Tak graliśmy:

14-15

KEITH JARRETT - spiral dance

MARCIN WASILEWSKI TRIO - night train to you

NIK BARTSCH'S RONIN - modul 36

STEVE REICH - music for 18 musicians: sections i & ii

CHICK COREA & GARY BURTON - crystal silence

TORD GUSTAVSEN QUARTET - circling

 

15-16

CARLA BLEY - awful coffee

MANU KATCHE - number one

KEITH JARRETT - part ii a

KEITH JARRETT TRIO - billie's bounce

SAVINA YANNATOU - porondos viz partjan [moldavia]

MANU KATCHE - november 99

Zobacz więcej na temat: marcin wasilewski