Solowe fanaberie wokalisty Dżemu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 15:20
Różnorodna stylistycznie z mocnym naciskiem na lirykę w tekstach - tak o swojej nowej płycie "Ruletka" mówił w "LP Trójce" wokalista Dżemu Maciej Balcar.
Audio
Maciej Balcar
Maciej BalcarFoto: W. A. Jurzyk/PR

Maciej Balcar tłumaczył, że członkowie Dżemu nie robią problemów w związku z solową karierą wokalisty. - Ferie zimowe przeznaczam na swoje solowe fanaberie, ale za chwilę stoję w równym szeregu z nimi i dalej razem gramy - podkreślił gość Trójki.

Wokalista Dżemu w ciągu 3 tygodni planuje zagrać 21 koncertów. Jak mówił, jest to "ciężka harówka", która wymaga bardzo dobrej organizacji. - To trudna sprawa, ale myślę, że do przeskoczenia - stwierdził muzyk.

Maciej Balcar powiedział, że na płycie "Ruletka" znajduje się 10 utworów, w tym jeden kawałek bonusowy w wersji anglojęzycznej. - Całość jest różnorodna stylistycznie, z mocnym naciskiem na lirykę w tekstach. Przy jej tworzeniu bardzo pomogli mi mój przyjaciel Krzysztof Feusette i Michał Zabłocki, który współpracuje z Grzegorzem Turnauem - wspominał wokalista Dżemu.

***

Tytuł audycji: "LP Trójka"

Prowadził: Marek Niedźwiecki

Gość: Maciej Balcar

Data emisji: 16.01.2015

Godzina emisji: 10.20

(mr/mk)

Zobacz więcej na temat: dżem MUZYKA Trójka

Czytaj także

Maciej Balcar w szponach hazardu?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 13:00
Wokalista "Dżemu" po raz kolejny przystąpił do gry. Na swój trzeci solowy album "Ruletka" skomponował 10 premierowych utworów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Artura Rojka. "Marzenia się spełniają, jeśli się w nie wierzy"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 02:14
- Nagrać solową płytę, zrobić swój festiwal - to wszystko było związane z moimi marzeniami. Na początku brzmiało to abstrakcyjnie, a potem okazało się, że da się to zrealizować, o ile się w to silnie wierzy - mówi Artur Rojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody EBBA rozdane. Triumf holenderskiego duetu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 13:51
Wręczono nagrody European Border Breakers Awards 2015 (EBBA), przyznawane co roku dziesięciu artystom lub zespołom, których debiutanckie albumy odniosły sukcesy poza ich własnym krajem.
rozwiń zwiń