Kasia Stankiewicz: mam w sobie piosenki Varius Manx

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:49
Właśnie ukazała się płyta "25 Live" grupy Varius Manx. To swego rodzaju "The Best of…" zespołu uświetniające 25-lecie grupy.
Audio
  • Kasia Stankiewicz o płycie "25 Live" Varius Manx (LP Trójka)
Kasia Stankiewicz w studiu Trójki
Kasia Stankiewicz w studiu TrójkiFoto: Wojciech Dorosz/PR

- To przyjemny powrót do śpiewania tych piosenek. Nie wykonywałam ich od 15 lat - mówi Kasia Stankiewicz. - Ta, w sumie zaskakująca, propozycja wspólnego świętowania 25-lecia zespołu spowodowała, że sięgnęłam do materiałów archiwalnych. Okazało się, że te piosenki są "wkodowane" w mój organizm, że nie muszę sobie przypominać tych tekstów i melodii. One po prostu we mnie są - tak Kasia Stankiewicz wspomina jubileuszowy koncert, na którym nagrano album.

Podczas koncertu grupa zaprezentowała materiał z 25 lat działalności. Na płycie możemy znaleźć doskonale znane utwory, hity lat 90., m.in.: "Orła cień", "Zanim zrozumiesz", "Pocałuj noc", "Ruchome piaski", "Zamigotał świat". - Kiedy wyszłam pierwszy raz na scenę po 15 latach to okazało się, że objawiła się na nowo moja pełnia głosu w tych utworach - mówi gość Piotra Metza.

Co najbardziej zaskoczyło Kasię Stankiewicz przy ponownym zetknięciu się z repertuarem Varius Manx? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Kasia Stankiewicz (artystka), Piotr Iwicki (dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia)
Data emisji: 21.10.2016
Godzina emisji: 11.26

mp

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: najważniejsza rzecz to spokój umysłu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 16:58
- Każda z tych piosenek jest emocją, która towarzyszyła mi w danym momencie. Wiedziałam, że choć zaczynam pisać tę opowieść w ciemnym, wilgotnym i niezbyt przyjaznym miejscu, to i tak dojdę do światła, do energii i do ludzi - mówi Kasia Stankiewicz, gość audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz: pomysły przychodzą, gdy chodzę lub jeżdżę

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2014 17:14
- Od momentu, kiedy wystartowaliśmy z "Lucy", gdy pokazaliśmy teledysk do tego utworu, reakcje są wspaniałe - mówi w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Kasia Stankiewicz.
rozwiń zwiń