Piotr "Glaca" Mohamed o swojej nowej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 15:00
Gościem tego wydania "LP Trójki" był wokalista zespołów Sweet Noise i My Riot, Piotr "Glaca" Mohamed. Z Markiem Niedźwieckim rozmawiał o swoim najnowszym utworze "Człowiek".
Piotr Glaca Mohamed i Marek Niedźwiecki
Piotr "Glaca" Mohamed i Marek NiedźwieckiFoto: Polskie Radio/Trójka

– Przygotowując swoją najbliższą płytę, dostawałem muzykę od różnych producentów. Otrzymałem ten utwór od Sherlocka i główny temat od razu pojawił mi się w głowie. Zaczął on wrastać w ten utwór i już chciałem go odrzucić, ale stało się to na tyle integralną częścią piosenki, że postanowiłem skontaktować się z moją idolką z młodości – Korą. Doszło do tego kontaktu i udało nam się wspólnie nagrać utwór – mówi Piotr "Glaca" Mohamed.

Jakie niespodzianki czekają na słuchaczy na nadchodzącej płycie Glacy? Jak wspomina spotkanie z Korą? Zapraszamy do wzsłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Piotr "Glaca" Mohamed
Data emisji: 23.02.2018
Godzina emisji: 10.16

ml/mk

Czytaj także

Jan Borysewicz maluje zimowe graffiti

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 13:30
Gościem Marka Niedźwieckiego był giarzysta Lady Pank Jan Borysewicz, który przyniósł ze sobą świąteczną płytę grupy pt. "Zimowe graffiti 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alt-J: jesteśmy grupą trochę folkową

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 23:01
Pod koniec ubiegłego roku światło dzienne ujrzał ich czwarty już krążek pt. "Relaxer", na którym znalazł się m.in. utwór "House if the rising sun" z 1964 roku grupy The Animals. - W pewnym sensie uważamy się za zespół folkowy i fajnie jest wziąć na warsztat folkowy numer - tłumaczyli muzycy w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń