X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lora Szafran: nie było założenia, że powstanie z tego płyta

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 12:00
Najnowszy album Lory Szafran i Bogdana Hołowni "Wars Szpilman Wasowski. I tak się trudno rozstać..." to zupełnie nowe aranżacje znanych utworów w wykonaniu Lory Szafran w towarzystwie innych wybitnych muzyków.
Audio
  • Rozmowa z Lorą Szafran i Bogdanem Hołownią o premierze płyty "I tak się trudno rozstać - Wars, Szpilman, Wasowski (LP Trójka)
Lora Szafran i Bogdan Hołownia w studiu Trójki
Lora Szafran i Bogdan Hołownia w studiu TrójkiFoto: Piotr Kodaszewski/Polskie Radio

Na krążku znalazły się utwory znanych poetów polskich m.in. Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Jeremiego Przybory z muzyką Henryka Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Wasowskiego. Album jest ukoronowaniem koncertu, który odbył się w sali im. Witolda Lutosławskiego na początku maja ubiegłego roku.

– Koncert zorganizowano w ramach Festiwalu Kompozytorów Polskich. Nie widzieliśmy nawet, że jest rejestrowany i nie zakładaliśmy, że powstanie z tego krążek. Koncert był bardzo udany, na co wpływ miała również doskonała akustyka sali. Zadbano też o jakość instrumentów. Razem z Pawłem Pańtą, Sebastianem Frankiewiczem, Robertem Murakowskim i Bogdanem Hołownią zagraliśmy repertuar klasycznej muzyki rozrywkowej. Powstała płyta, na której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje Lora Szafran.

O tym, że wokalistka należy do grona unikalnych artystek, miał okazję przekonać się Bogdan Hołownia, który akompaniował jej na fortepianie podczas koncertu. – Lubię, jak przedstawia mi się wyrazistą koncepcję. Lora stanęła na wysokości zadania. To artystka, która subtelnie i z wdziękiem dobiera piosenki - mówi Bogdan Hołownia.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym goście Marka Niedźwieckiego opowiedzieli m.in. o swoich ulubionych kompozytorach i kulisach powstania płyty.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Lora Szafran (wokalistka), Bogdan Hołownia (muzyk)
Data emisji: 05.10.2018
Godzina emisji: 10.25

kb/kd

Czytaj także

Paweł Rosak: ta płyta jest jak bumerang

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 13:00
O nowej edycji swojego ostatniego albumu "Who Knows", z którego klimatyczne bossa novy podbiły kraje Ameryki Południowej opowiadał Paweł Rosak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KÆYRA i Honorata Kożuchowska w bardzo kobiecej "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 13:00
To wydanie "Markomanii" zdominowały kobiece głosy. Marek Niedźwiecki gościł dwie znakomite artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Kunicka prezentuje wyjątkowe wydawnictwa muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 13:00
W sobotę, 29 września, trójkowe studio przy Myśliwieckiej odwiedziła piosenkarka Halina Kunicka. Artystka opowiadała o dwóch wyjątkowych muzycznych premierach.
rozwiń zwiń