Beth Hart: nowa płyta to zawsze wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 15:20
- To było dla mnie ciekawe doświadczenie, ponieważ znalazłam nowe podejście do pisania piosenek i ich komponowania - mówi gwiazda amerykańskiej sceny blues rockowej w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
Audio
Beth Hart i Jon Nichols w Trójce
Beth Hart i Jon Nichols w TrójceFoto: fot. Gabriela Darmetko/ Polskie Radio

Beth Hart przyznała, że płyta z Joe Bonamassą, która była na 10. miejscu Trójkowego zestawienia, była najbardziej bluesowym albumem w jej ówczesnym dorobku. - Ta współpraca nakierowała mnie na bluesowe tory - mówi Beth Hart. Artystka zdradza kulisy współpracy ze Slashem z Guns N’ Roses oraz pracy nad nowym albumem "Bang Bang Boom Boom”. - To takie mocne uderzenie i nowy kierunek w mojej karierze. Jest tam trochę jazzu, bluesa, a nawet  gospel - opowiada artystka.

Już jako czterolatka zaczęła grać na fortepianie, w 1993 roku, jako 21-latka wygrała Star Search, popularny amerykański telewizyjny program w stylu talent show. Uzdolnioną dziewczyną zajął się David Wolff, odkrywca talentu Cyndi Lauper. Dzięki niemu w 1996 roku wydała pierwszy oficjalny krążek “Immortal”. Prawdziwym sukcesem okazał się jej drugi album “Screamin’ for My Supper” z 2000 roku, a szczególnie utwór "L.A. Song". Jej najnowsza, autorska płyta studyjna "Bang Bang Boom Boom” europejską premierę miała 8 października.


Artystka ma na koncie współpracę ze Slashem z Guns N’ Roses, Joe Bonamassą i Lesem Paulem na czele. Wcieliła się w rolę Janis Joplin w nowojorskim musicalu “Love, Janis”. Beth Hart gościła już kiedyś w Trójce u Marka Niedźwieckiego przy okazji swoich pierwszych koncertów Polsce w 2011 roku – jej spontaniczny wywiad znajdą Państwo TU<<<

Zapraszamy do wysłuchania tytułowej piosenki z najnowszej płyty, artystce w Trójce towarzyszył Jon Nichols. Kiedy Beth Hart usłyszymy znów na koncertach w Polsce, dowiesz się słuchając całej rozmowy, którą tłumaczyła Ewa Jodko