Sonar Soul: nigdy nie odszedłem za daleko od samplera

– "You Are My Sun" odnosi się do estetyki brytyjskiej muzyki klubowej końca lat 90., czyli do czasu, gdy dorastałem muzycznie – mówi o swoim pełnoprawnym autorskim albumie Sonar Soul, czyli Łukasz Stachurko.
Sonar Soul
Sonar SoulFoto: archiwum prywatne
O Audycji

Tytuł Sekcja rytmiczna 2019/11/06 15:08
Prowadząca Marta Malinowska
Opis

Płyta ukazała się nakładem U Know Me Records, wytwórni zasłużonej dla polskiej muzyki elektronicznej, z którą drogi Łukasza przecinają się od wielu lat. Rozmawialiśmy o hip-hopie, samplingu, byciu pomiędzy gatunkami, o tym, z kim artysta najchętniej współpracuje, oraz o przywiązaniu muzyka do płyt winylowych (w tej formie dostępna jest też "You Are My Sun").

– Bardziej zależało mi na tym, by mój album był wydany na winylu niż na jakimkolwiek innym nośniku. Nawet nie mam odtwarzacza płyt CD. Żyjemy w czasach, w których wszystko jest w dużej ilości i wygląda tak samo, więc dobrze jest poświęcić czas płycie, wsłuchać się w te trzaski, w całą atmosferę – mówił Sonar Soul w rozmowie z Martą Malinowską.

Co nasz rozmówca sądzi o współczesnym hip-hopie? Czy muzyk-architekt komponuje muzykę czy raczej ją "projektuje"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której oprócz wybranych numerów Sonar Soul mogliśmy też posłuchać krążków Caroline Polachek, Danny'ego Browna i Ezra Collective.

Playlista
Tagi

Playlista