Joanna Kulig: chciałabym, żeby piosenki mnie wyrażały

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 16:12
Jest jedna z aktorek nominowanych do nagród filmowych Orły 2014, za drugoplanową rolę w filmie "Nieulotne". Zagrała także w "Idzie" Pawła Pawlikowskiego, obsypanej aż 10 nominacjami do Orłów. Za kilka dni zobaczymy ją w kinach w komedii romantycznej. Z Joanną Kulig rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • Joanna Kulig: chciałabym, żeby piosenki mnie wyrażały (Fajny film/Trójka)
Aktorka Joanna Kulig odczytuje nominacje w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca podczas uroczystości ogłoszenie nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 w Warszawie.
Aktorka Joanna Kulig odczytuje nominacje w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca podczas uroczystości ogłoszenie nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 w Warszawie. Foto: PAP/Rafał Guz

Joanna Kulig jest bardzo zajęta. 14 lutego do kin wchodzi film w reżyserii Weroniki Migoń "Facet niepotrzebny od zaraz", w którym zagrała. Od trzech tygodni uczestniczy w próbach do spektaklu muzycznego w reżyserii Wojtka Kościelniaka "Pamiętajcie o ogrodach" Agnieszki Osieckiej w Teatrze Ateneum. Ponadto od dwóch tygodni w kinach w Korei Południowej jest film "Way back home". - Zagrałam tam z aktorką Do-yeon Jeon, która dostała Złotą Palmę w Cannes za rolę w obrazie "Sekretne światło". Film cieszy się olbrzymią popularnością. Ale w Polsce chyba go nie będzie, zobaczę go w domowym kinie - mówi w audycji "Fajny film" .

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Kolejną pasją aktorki jest muzyka. W filmie "Ida" wykonuję piosenkę z lat 60. - Bardzo się cieszę, bo uwielbiam śpiewać. To była sama radość, bo zmierzyłam się z repertuarem z lat 60. i okazało się, że ten repertuar bardzo pasuje do mojego głosu. Czułam, że głos wpisuje się w atmosferę tamtych lat. Odkryłam też dla siebie repertuar, który mi "leży". Bardzo bym chciała, żeby powstała płyta z moimi piosenkami. Problem polega na tym, że nie udało się znaleźć kompozytora, który wpasowałby się w moją osobowość - zdradza artystka.

- Chciałabym, żeby piosenki mnie wyrażały. To nie jest wcale takie łatwe, ale małymi kroczkami poznaję coraz więcej ludzi, spotykam się z kompozytorami  i muzykami - dodaje. Nie traci nadziei, że uda się jej stworzyć taką kooperację, dzięki której uda się jej nagrać płytę, która będzie odzwierciedleniem jej wnętrza i opowieścią o niej.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(mp)

Czytaj także

Martin Scorsese z miłości do polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 16:00
"Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" to nie projekt polonijny, a wydarzenie prestiżowe, skierowane do amerykańskiej publiczności. - Polski film nigdy dotąd nie otrzymał tak wspaniałej szansy - mówią goście Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2014: deszcz nominacji dla "Idy", "Chce się żyć" i "Imagine"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 17:06
W kategoriach aktorskich na statuetki mają szansę m.in. Agata Kulesza, Agnieszka Grochowska, Janusz Gajos i Robert Więckiewicz. - Żałujemy, że nie starczyło nominacji dla wszystkich dobrych filmów - mówi prezydent Polskiej Akademii Filmowej Dariusz Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Berlinale. Bez reprezentantów Polski w głównym konkursie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 12:30
W stolicy Niemiec rozpoczyna się 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. O główną nagrodę imprezy - Złotego Niedźwiedzia - będzie walczyć 20 produkcji. Nie ma wśród nich filmów z Polski. O programie tegorocznego Berlinale z Jakubem Duszyńskim, dyrektorem artystycznym "Gutek Film", rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń