Zastrzyk znakomitego kina: Tarnowska Nagroda Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 03:42
Poza konkursem i pokazem dwunastu polskich filmów, na uczestników tarnowskiego festiwalu czeka szereg atrakcji. Nagrodę za całokształt twórczości odbierze w tym roku Agnieszka Holland i - jak podkreśla dyrektor artystyczny wydarzenia - to będzie jej święto.
Audio
  • Zastrzyk znakomitego kina w Tarnowie (Fajny film/ Trójka)
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland Foto: Fot. Wojciech Dorosz

Od soboty 26 kwietnia rozpocznie się 28. edycja festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa, który zakończy się w niedzielę 4 maja. Zwycięzców festiwalu poznamy w czasie jego trwania, ale wcześniej można ogłosić jedną z laureatek. - W tym roku nagrodę za całokształt twórczości otrzyma Agnieszka Holland i to będzie jej święto. Udało nam się sprowadzić wystawę z Muzeum Kinematografii z Łodzi, która dokumentuje jej twórczość - opowiada Jerzy Armata, dyrektor artystyczny Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Najważniejszy w trakcie trwania festiwalu będzie konkurs. Wybranych do niego zostało 12 filmów. - W podtytule mamy zapis "Festiwal Wybranych Polskich Filmów Fabularnych", bo jest to nasz subiektywny wybór. W tym roku ten wybór był niezwykle trudny, bo to jest fantastyczny czas dla polskiego kina - mówi dyrektor.
Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>
Filmy, które zostaną pokazane na festiwalu, są głośne i wiele z nich zdobyło już nagrody. Będzie również jedna premiera - film Lecha Majewskiego "Psie pole". - Planujemy wystawy, koncerty, debaty, spotkania z autorami filmów i aktorami. Będą również imprezy specjalne, m.in. dla młodych widzów tzw. Platynowe Koziołki oraz Młodzi Młodym - spotkania z twórcami oraz ich opiekunami artystycznymi, czyli zderzenie uczniowie-mistrzowie - zachęca Jerzy Armata.

Jakie jeszcze atrakcje filmowe i muzyczne czekają na uczestników festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa? Wysłuchaj całej audycji!
"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(sm)

Czytaj także

Snowpiercer - pociąg, który wiezie rewolucję

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:33
Jest rok 2031. Eksperyment mający na celu powstrzymanie globalnego ocieplenia zabił całe życie na ziemi. Zapanowała epoka lodowcowa - o filmie "Snowpiercer. Arka przymierza" mówiliśmy w audycji "Fajny film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leon Tarasewicz: "Talenty Trójki" to agora jakich powinno być jak najwięcej

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 10:25
- "Talenty Trójki" to świetne miejsce do intelektualnej wymiany pomiędzy młodym pokoleniem, a tymi, którzy już w jakiś sposób są ukształtowani. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie pojawi się ktoś, kto zmienia bieg historii - mówi prof. Leon Tarasewicz i dodaje, że zawsze trzeba brać w ręce każdy napotkany kamyk i go obejrzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Ziętek o jednej z ważniejszych ról: niestety, leżałem tylko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 04:26
Tomasz Ziętek, który niedawno błysnął rolą Rudego w filmie "Kamienie na Szaniec", do ostatniej chwili nie wiedział kogo będzie grał. Dowiedział się o tym od kostiumograf, która zbierała miary na określonych bohaterów. Podobnie zaskakująco wyglądał jego udział w filmie "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł".
rozwiń zwiń