X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tom" Xaviera Dolana, czyli patologiczny lęk przed prawdą

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 15:00
"Tom" - film, który zdobył nagrodę FIPRRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji można już oglądać w polskich kinach.To czwarte dzieło 24-letniego kanadyjskiego reżysera.
Audio
  • "Tom" Xaviera Dolana, czyli patologiczny lęk przed prawdą (Fajny film/Trójka)
Plakat promujący film Tom
Plakat promujący film "Tom"Foto: materiały prasowe

Najnowszy obraz Xaviera Dolana to thriller psychologiczny, a sam reżyser ponownie wcielą się w rolę głównego bohatera. Scenariusz powstał na podstawie sztuki autorstwa uznanego quebeckiego pisarza, Michela Marca Boucharda.

Obraz opowiada historię Toma, młodego copywritera, który wyrusza w podróż na pogrzeb kochanka. Na miejscu odkrywa, że nikt nie wie nic ani o nim, ani o tym, co go łączyło ze zmarłym.

<<<"Tom": pielgrzymka przez wypaczoną prawdę>>>

Łukasz Rynkowski z portalu queercafe.pl mówi, że Xavier Dolan to "człowiek, który dość mocno wgryzł się w sferę filmową". - Publiczność go kocha. Zarówno Xaviera, jak i jego produkcje. Szczególnie ze względu na poruszaną tematykę. Tematy jego filmów, problemy, o których mówi, czyli homofobia i brak akceptacji, wynikają, jak podejrzewam, z tego, co sam przechodził - podkreśla.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

"Tom" jest kontrowersyjnym, ciemnym i mrocznym  obrazem, ale tak wygląda życie, przynajmniej pewnej części społeczeństwa na świecie - uważa gość Trójki.

Jego zdaniem oparte na wątku homoseksualizmu dzieło kanadyjskiego artysty, porusza też problem patologicznej rodziny i patologicznego lęku przed prawdą. - Ważny jest także wątek tajemnicy i to bardzo przykrej w konsekwencjach tajemnicy - mówi Rynkowski.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(kh, ei)

Czytaj także

Martin Scorsese: fascynuje mnie motyw zdrady

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 16:00
- Zdrada czyjegoś zaufania, szczególnie dotycząca osób, które są sobie bardzo bliskie, niezależnie czy chodzi o małżeństwo, czy o rodzinę. Motyw zdrady przewija się przez wszystkie moje filmy - mówi Martin Scorsese, nominowany do Oscara za film "Wilk z Wall Street".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Camille Claudel 1915". Tragiczna historia rzeźbiarki

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 15:20
"Camille Claudel 1915" to nowy film Bruno Dumonta. - To właściwie nowa twarz reżysera, który postanowił nas teraz zaskoczyć. Wcześniejsze jego filmy pokazywały wypracowany styl, który m.in. charakteryzował się pracą z aktorami nieprofesjonalnymi. Tym razem w roli głównej wystąpiła Juliette Binoche - mówi Joanna Łapińska ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dystrybutora obrazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tom": pielgrzymka przez wypaczoną prawdę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 16:37
Film zdobył nagrodę FIPRRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wencji. Jest czwartym dziełem młodego Kanadyjczyka, Xaviera Dolana.
rozwiń zwiń