X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chopin: The Space Concert" - prosty, a zarazem szalony film

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 16:08
To film o muzyce, wszechświecie i człowieku. Film o Fryderyku Chopinie, który poleciał w kosmos.
Audio
  • Film o Fryderyku Chopinie, który poleciał w kosmos (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Chopin: The Space Concert
Kadr z filmu "Chopin: The Space Concert"Foto: materiały promocyjne

Jaka jest historia powstania tej produkcji? Reżyser Adam Ustynowicz spytał kosmonautów z NASA, co czują w przestrzeni kosmicznej. Odpowiedzieli mu, że nie są w stanie opisać tego żadnymi słowami. Wówczas Ustynowicz wpadł na pomysł, że tak niezwykłe uczucia można spróbować wyrazić przy pomocy muzyki. Wybrał do tego utwory Fryderyka Chopina.

Aleksandra Grażyńska, koordynatorka projektu Polska Światłoczuła, stwierdza, że "Chopin: The Space Concert" to "piękna impresja na temat naszej planety". - Oglądając ten film, mamy takie poczucie, że rzeczywiście Chopin i kosmos idą w parze. Kosmos daje nowe znaczenie Chopinowi, a muzyka Chopina daje nowe znaczenie kosmosowi i widokowi Ziemi z orbity - dodaje.

To film bardziej znany za granicą niż w Polsce. Cały nakład jego wydania w wersji DVD rozszedł się w Stanach Zjednoczonych na pniu. W Polsce jednak niewiele osób go widziało. - Mamy nadzieję, że to się zmieni. Jest to film piękny, prosty w swoim założeniu, a zarazem szalony, ponieważ Adam Ustynowicz poza tym, że jest reżyserem, jest też rozkochany w kosmosie - mówi rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego.

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Polska Światłoczuła to przedsięwzięcie Doroty Kędzierzawskiej i Artura Reinharta. Wpadli oni na pomysł, żeby pokazywać dobre polskie filmy w małych miejscowościach, tam, gdzie nie ma kin, i zaprosić w tę podróż także twórców. Widzowie Polski Światłoczułej mieli już okazję oglądać i spotkać się z twórcami między innymi "W ciemności" Agnieszki Holland, "Obławy" Marcina Krzyształowicza czy "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Do tej listy już wkrótce będzie można dopisać "Chopin: The Space Concert".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji przygotowanej przez Ryszarda Jaźwińskiego.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

(materiały promocyjne, iwo,mp)

Czytaj także

Film o współczesnym niewolnictwie. Reżyser przyznaje, że musiał go złagodzić

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 16:02
W ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbyła się europejska premiera argentyńskiego filmu "Szef, anatomia przestępstwa". Reżyser Sebastián Schindel w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przyznał, że opowiedział w nim "ciężką historię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bardach: chciałem poznać swoje korzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 15:14
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mój film został tak dobrze przyjęty przez polskich widzów. Ta historia ich połączyła - mówi Adam Bardach, amerykański reżyser polskiego pochodzenia, który nakręcił obraz "Mój tata Gene Gutowski". Film pokazywany jest podczas tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Whiplash" i "Pingpongowe lato" - hity z Sundance we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 15:21
- Co roku staramy się szukać perełek na amerykańskich festiwalach kina niezależnego. W tym roku z festiwalu w Sundance przywieźliśmy na przykład film otwarcia "Whiplash"- mówił w Trójce współorganizator American Film Festival (AFF) Marcin Pieńkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Whit Stillman - Woody Allen wyższych sfer

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 15:32
Indie Star Award to nagroda przyznawana w ramach American Film Festival dla gwiazdy niezależnego kina amerykańskiego. W tym roku jej laureatem jest Whit Stillman - autor wyrafinowanych komedii i jeden z naczelnych ironistów amerykańskiego kina.
rozwiń zwiń