"Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego na shortliście do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 11:40
- Ustawiliśmy kamerę na statywie, usiedliśmy na kanapie i zaczęliśmy rozmawiać, jak co wieczór. Byliśmy przytłoczeni sytuacją, tyle rzeczy się działo w naszym życiu. Szybko zapomnieliśmy o tej kamerze - mówi reżyser "Naszej klątwy" Tomasz Śliwiński.
Audio
  • "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego na shortliście do Oscara (Fajny film/Trójka)
Fragment plakatu do filmu Nasza klątwa
Fragment plakatu do filmu "Nasza klątwa"Foto: mat. promocyjne

Film znalazł się pośród ośmiu produkcji mających szansę na nominację do Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny. - Obraz dokumentuje nasze osobiste przeżycia, ciężkie chwile. Nasze, czyli moje, żony i naszego synka, który urodził się chorobą, którą potocznie nazywa się klątwą Ondyny. Stąd tytuł - tłumaczy Tomasz Śliwiński i dodaje, że początkowo opierał się przed zrobieniem tego dokumentu, gdyż temat wydawał mu się zbyt intymny. Gość Trójki mówi także, że wyróżnienia są jedynie "kropką nad i", a największą nagrodą jest to, jak publiczność reaguje na jego film.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Prowadził: Ryszard Jaźwiński

Gość: Tomasz Śliwiński

Tytuł audycji: Fajny film

Data emisji: 5.11.2014

Godzina emisji: 10:40

(kh/mk)

Czytaj także

"Kino w trampkach", czyli filmowa podróż dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 12:33
Od 20 do 28 września w warszawskich kinach Iluzjon i Praha odbędzie się 2. edycja festiwalu "Kino w trampkach". Festiwalowe propozycje zabiorą dzieci i młodzież w filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

39. Festiwal Filmowy w Gdyni. "Zmruż oczy" wraca w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:30
- Mimo tego, że to stosunkowo młody film, robiony był jeszcze starą techniką analogową i nie miał kopii cyfrowej. Musieliśmy go poddać cyfrowej rekonstrukcji - mówi w audycji "Fajny film" Grzegorz Molewski, koordynator projektu KinoRP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kino nie dla dzieci. Dlaczego brakuje filmów dla najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 04:44
- Biorąc pod uwagę średnią ostatnich lat, to w Polsce powstaje średnio 0,7 pełnometrażowych filmów dla dzieci rocznie. W rzeczywistości nie powstaje nawet jeden film rocznie i jest to niezwykłe zjawisko - mówi twórca festiwalu Kino Dzieci, Maciej Jakubczak ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń