Piotr Głowacki: uwielbiam dotykać kina z każdej strony

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 12:30
- Chęć pisania scenariuszy przez młodych polskich aktorów to tendencja pokoleniowa. Jesteśmy ciekawi i mamy w sobie energię - uważa aktor i laureat Orła 2015 Piotr Głowacki.
Audio
  • Aktor Piotr Głowacki, laureat Orła 2015, opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu o swoich planach aktorskich i reżyserskich
Aktor Piotr Głowacki podczas uroczystej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 w Teatrze Polskim w Warszawie. Piotr Głowacki odebrał nagrodę w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za kreację w filmie Bogowie
Aktor Piotr Głowacki podczas uroczystej gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2015 w Teatrze Polskim w Warszawie. Piotr Głowacki odebrał nagrodę w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za kreację w filmie "Bogowie"Foto: PAP/Tomasz Gzell

Gość Ryszarda Jaźwińskiego, który 2 marca odebrał Orła 2015 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za rolę w filmie "Bogowie", zwierza się, że najważniejszym projektem jest dla niego teraz tworzenie scenariusza do obrazu "Kosowo game". - To film o polskim sukcesie - mówi.

W studiu Trójki opowiada też o dużym projekcie badawczym, nad którym pracuje od trzech lat i który ma się zakończyć stworzeniem spektaklu, filmu dokumentalnego, wydaniem płyty i napisaniem książki.

Rozmowy z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Ostatnio Piotr Głowacki zagrał też w "Hiszpance" i "Disco polo". Niebawem będzie można go zobaczy w spektaklu Grzegorza Jarzyny pt. "Męczennicy" - Myślę, że ta sztuka będzie szokowała, ale w zupełnie inny sposób, niż się wszyscy spodziewają - śmieje się.

Maciej Bochniak o "Disco polo": to nasza bajka>>>

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Głowacki (aktor, laureat Orła 2015)
Data emisji: 04.03.2015

Godzina emisji: 10.40

(fbi/mp)

Czytaj także

"Pani z przedszkola", czyli zabawa formą

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 14:40
- Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam ten scenariusz - tak o pracy nad filmem "Pani z przedszkola" opowiada Karolina Gruszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalnie nienormalni. "Dzień świra", czyli film o nas

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 04:57
Zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność" został "Dzień świra" z 2002 roku. - Cały czas jestem w radosnym szoku, bo wygrać taki plebiscyt, to oznacza naprawdę zaistnieć - powiedział reżyser filmu Marek Koterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warsaw by Night" - kobiety kochają mocniej?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 12:46
Dramat obyczajowy "Warsaw by Night" opowiada o czterech kobietach w różnym wieku i ich życiowych problemach. W tle tajemnicze, niepokojące, ale urzekające wielkie miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na granicy"- filmowa sztuka ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 13:29
- Debiut Wojtka Kasperskiego pod roboczym tytułem "Na granicy" powstaje w ekstremalnych warunkach - opowiada operator Łukasz Żal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kebab i Horoskop" - smutna komedia, która bawi do łez

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 04:10
- "Kebab i Horoskop" to komedia absurdu, co wynika z sytuacji, w które wrzucone są postaci. Absurd narasta i jest to poczucie humoru, które nie bazuje na żartach sytuacyjnych - opowiada reżyser Grzegorz Jaroszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Samby": odważyliśmy się sięgnąć po ikonę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 16:46
Poprzedni film Oliviera Nakache i Erica Toledano "Nietykalni" podbił światowe kina. - Po sukcesie pomyśleliśmy, że możemy sięgnąć po wymarzonych aktorów - przyznał w Trójce Toledano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Film "Joanna" porusza ludzkie, osobiste struny"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 02:03
- Warto walczyć o swoje. Film "Joanna" robiłam bardzo skromnie od samego początku i cały czas dążyłam do tego, by wyrazić emocje, oddać klimat Joanny i jej rodziny - mówi Aneta Kopacz.
rozwiń zwiń