X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sobociński - "trzecie oko" Wojciecha Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 11:31
- Mógłbym przez dwa lata napisać CV z odrzuconych projektów - mówił o pracy przy filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego ulubiony operator reżysera, Piotr Sobociński.
Audio
  • Piotr Sobociński o pracy na planie filmu "Wołyń" (Fajny film, Trójka)
Ojciec Piotra Sobocińskiego Juniora, słynny operator Piotr Sobociński, zmarł w 2001 roku
Ojciec Piotra Sobocińskiego Juniora, słynny operator Piotr Sobociński, zmarł w 2001 rokuFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Wołyń", jak przyznał Piotr Sobociński, to kino epickie. Prace na planie tego filmu trwają już dwa lata, co uniemożliwia operatorowi zaangażowanie się w inne projekty. Autor zdjęć do "Róży" i "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego, nie potrafił jednak odmówić współpracy i przy tym obrazie.

- Wojtek zapewnił mi debiut, scenariusz jest dobry, to postanowiłem się zaangażować – podkreślił. Sobociński zaznaczył, że jedyne wątpliwości wynikały stąd, że w filmie "Wołyń" jest dużo okrucieństwa. - Pomyślałem, że przez to nie chcę go robić, choć z drugiej strony ktoś musi - zaznaczył.

Artysta opowiadał też, jak jego nowo narodzona córeczka przyczyniła się do podjęcia przez niego współpracy z Łukaszem Palkowskim przy filmie "Bogowie".

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Sobociński (operator filmowy)
Data emisji: 22.06.2015
Godzina emisji: 10.45

pkur/fbi

Czytaj także

Laureatka Talentów Trójki: najważniejsi są widzowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 19:55
- Nagrody nagrodami, ale najważniejsze jest to, jak ludzie reagują na film - mówi Paulina Skibińska, laureatka tegorocznych Talentów Trójki w kategorii Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Timbuktu" - film, który rozkłada na łopatki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 17:29
Zgarnął aż siedem Cezarów, był faworytem w Oscarowej realizacji, jednak przegrał z "Idą". "Timbuktu" - jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy - wchodzi właśnie na polskie ekrany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem Femen", czyli uderzenie pięknem i nagością w system

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 23:00
- To nie tylko propozycja dla feministek, ale dla każdego, kto interesuje się tym, co dzieje się na świecie - mówi o filmie "Jestem Femen" Małgorzata Borychowska.
rozwiń zwiń