Rozmyślający gołąb i dzieło obrażonego reżysera

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 13:11
Do kin trafia film będący zdobywcą Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji - "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" w reżyserii Roya Anderssona.
Audio
  • Małgorzata Borychowska z firmy dystrybucyjnej Aurora Films opowiada o filmie "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" (Fajny film/Trójka)
Najnowszy obraz Roya Anderssona to ostatnia część trylogii, na którą składają także filmy Do ciebie, człowieku i Pieśni z drugiego piętra (na zdjęciu: kard z filmu Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu)
Najnowszy obraz Roya Anderssona to ostatnia część trylogii, na którą składają także filmy "Do ciebie, człowieku" i "Pieśni z drugiego piętra" (na zdjęciu: kard z filmu "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu")Foto: materiały promocyjne

Jak zauważa Ryszard Jaźwiński, już sam tytuł filmu brzmi prowokująco, a produkcja jest komedią z nutą tragikomedii i elementami surrealizmu.

- To portret tego, jak wygląda nasze życie. Składa się ono z powtarzalnych czynności, które czasami nie mają większego sensu. Jednak nie wszystkie epizody w filmie są prześmiewcze. Niektóre są dość tragiczne - mówi Małgorzata Borychowska z firmy dystrybucyjnej Aurora Films.

W audycji wyjaśniamy, skąd wziął się rozmyślający gołąb, co złego może kryć się za słowami "bardzo się cieszę, że u ciebie wszystko w porządku" i dlaczego Roy Andersson przez dwadzieścia lat był obrażony na świat filmu.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Małgorzata Borychowska (firma dystrybucyjna Aurora Films)
Data emisji:
6.08.2015
Godzina emisji: 10.45

iwo/ei

Czytaj także

"Lucyfer" - eksperyment, który zwyciężył w konkursie Nowych Horyzontów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 16:04
Grand prix w międzynarodowym konkursie festiwalu zdobył film "Lucyfer", którego reżyserem jest młody Belg Gust Van den Berghe. - Jestem bardzo zadowolony z tego werdyktu - mówi Roman Gutek, szef Nowych Horyzontów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Reality": tu nie należy szukać sensu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 13:48
- To rodzaj filmowego szaleństwa - tak o "Reality" Quentina Dupieux , który zasłynął filmem "Mordercza opona", mówi Joanna Sawicka z firmy dystrybucyjnej Spectator.
rozwiń zwiń