Co słychać w polskim kinie?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 11:19
"Co słychać w polskim kinie?" to nazwa cyklu proponowanego wielbicielom filmu przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Podczas projekcji i spotkań z twórcami kina widzowie na własne uszy przekonają się, że obraz to tylko połowa produkcji.
Audio
  • Rzeczniczka prasowa Narodowego Instytut Audiowizualnego Agnieszka Wolak opowiada o cyklu "Co słychać w polskim kinie?" (Fajny film/Trójka)
Dlaczego obraz Strefa nagości stał się inspiracją do podjęcia rozmów o roli dźwięków w kinie? (na zdjęciu: kadr w filmu)
Dlaczego obraz "Strefa nagości" stał się inspiracją do podjęcia rozmów o roli dźwięków w kinie? (na zdjęciu: kadr w filmu)Foto: materiały prasowe/Spectator

W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim Agnieszka Wolak, rzeczniczka prasowa instytutu, tłumaczy, co jest ideą przewodnią zaplanowanych wydarzeń. - Podczas tego cyklu dowiemy się, czym jest i czym może być dźwięk oraz jakie strategie są używane do operowania dźwiękiem w kinie - wyjaśnia.

Rzeczniczka instytutu zdradza, że filmem, który stał się inspiracją dla autorów cyklu, był obraz "Strefa nagości". Mówi, jakie produkcje zostaną zaprezentowane widzom i jakie tematy zostaną poruszone podczas spotkań z reżyserami oraz autorami dźwięku

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Agnieszka Wolak (rzeczniczka prasowa Narodowego Instytut Audiowizualnego)  
Data emisji: 5.11.2015
Godzina emisji: 10.45

iwo/mk

Czytaj także

"Strefa nagości", czyli filmowy pojedynek kultur

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 14:51
Kultura zachodnia kontra arabska - Urszula Antoniak, autorka filmu "Strefa nagości", szuka odpowiedzi na pytanie o prymat którejś z nich.
rozwiń zwiń