X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"(Nie)obecność" - filmowy pomnik Piotra Łazarkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 13:58
- Bardzo długo nosiłam się z pomysłem, żeby zrobić film o nim. Bo to jedyna forma pomnika, który jestem w stanie wystawić Piotrowi - mówiła w Trójce reżyserka Magdalena Łazarkiewicz.
Audio
  • Magdalena Łazarkiewicz opowiada o filmie "Nieobecność" (Fajny film/ Trójka)
Film (Nie)obecność, poświęcony pamięci zmarłego w 2008 roku reżysera, oglądać można w kinach studyjnych
Film "(Nie)obecność", poświęcony pamięci zmarłego w 2008 roku reżysera, oglądać można w kinach studyjnych Foto: mat. prom.

Piotr Łazarkiewicz był reżyserem, ale też wykładowcą i dziennikarzem. - Nawet w pewnym sensie był muzykiem. Na wielu polach prowadził bardzo szeroko zakrojoną działalność - przyznała Magdalena Łazarkiewicz. Dodała przy tym, że po nagłej śmierci jej męża okazało się, że "energia, którą hojnie rozdawał dookoła", w różniej formie powróciła do niej.

Reżyserka zaznaczyła, że "(Nie)obecność" to nie jest film biograficzny, ale ułożono go na zasadzie pewnej mozaiki. W audycji tłumaczyła też, dlaczego miała poczucie, że nie musi zrobić filmu dobrego.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Magdalena Łazarkiewicz
Data emisji: 17.03.2016
Godzina emisji:
10.46

ei/mk

Czytaj także

Janusz Gajos o nowej formie w kinie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:00
- Byłem ciekaw Małgośki Szumowskiej: jak ona postępuje z aktorem, co ma mu do powiedzenia - mówi o roli w filmie "Body/Ciało" Janusz Gajos. Dlaczego ten obraz jest według aktora przejawem nowej formy kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:55
- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.
rozwiń zwiń