Docs Against Gravity 2016 czyli filmy, które balansują

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 16:17
W dniach 13-25 maja 2016 w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach w Polsce odbędzie się 13. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity.
Audio
  • Artur Liebhart zaprasza na Millennium Docs Against Gravity (Fajny film/ Trójka)
Filmy festiwalu - jak zapewniają jego twórcy - nie mają nic wspólnego z dokumentami czy reportażami, które zazwyczaj pokazują nadawcy telewizyjni
Filmy festiwalu - jak zapewniają jego twórcy - nie mają nic wspólnego z dokumentami czy reportażami, które zazwyczaj pokazują nadawcy telewizyjniFoto: mat. prom./docsag.pl

- Filmy, które pokazujemy, balansują na granicy fabuły i filmu dokumentalnego - mówił w Trójce dyrektor festiwalu Artur Liebhart.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie, który w 2015 odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów.

Gość Trójki zapraszał na najciekawsze wydarzenia tegorocznej edycji. Jak dodał Liebhart, pierwszy raz w Polsce na festiwalu filmowym pojawi się konkurs dla filmów balansujących na granicy fabuły i dokumentu.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Artur Liebhart (dyrektor Millennium Docs Against Gravity)
Data emisji: 9.05.2016
Godzina emisji:
10.47

ei/mp

Czytaj także

"Letnie przesilenie": wojenna historia miłosna

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 12:00
Od niedawna w polskich kinach możemy oglądać uhonorowany na wielu festiwalach film Michała Rogalskiego "Letnie przesilenie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto zwycięzcy festiwalu Netia Off Camera

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 16:50
Główne wyróżnienie - Krakowska Nagroda Filmowa - powędrowało do autora holenderskiego dramatu pt. "Bodkin Ras" Kaweha Modiriego. A jaki film wygrał w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych?
rozwiń zwiń