Życie grzesznego mnicha w Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 15:10
- Mój pierwszy pełnometrażowy dokument "Mnich z morza" został zakwalifikowany do festiwalu w Locarno. W sekcji "Tydzień krytyki filmowej" jest siedem dokumentów z całego świata, w tym właśnie mój - cieszy się Rafał Skalski.
Audio
  • Gość Ryszarda Jaźwińskiego o filmie "Mnich z morza" (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Mnich z morza
Kadr z filmu "Mnich z morza"Foto: materiały promocyjne

Bohaterem filmu jest Ball - trzydziestoletni Taj, który prowadzi życie pełne uciech. Kuszą go atrakcje nocnego Bangkoku: imprezy, znajomi, alkohol. Jednak prastara tradycja nakazuje młodym mężczyznom wstąpić na pewien czas do zakonu, aby dowieść swojej dojrzałości i zmierzyć się z surowymi zasadami buddyzmu. W zacisznym klasztorze otoczonym morzem Ball spędzi więc dwa tygodnie, poddając się duchowemu przewodnictwu tamtejszych mnichów.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, w której gość Ryszarda Jaźwińskiego zdradza m.in. w jaki sposób wpadł na pomysł realizacji filmu.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Rafał Skalski (reżyser)
Data emisji: 2.08.2016
Godzina emisji: 10.43

mat. prasowe/mp/mk

Czytaj także

Nowe Horyzonty: widzowie lubią trudne kino

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 15:24
- Mamy powody do radości, bo jest bardzo dużo osób, które chcą oglądać filmy - mówi dyrektor wrocławskiego festiwalu Nowe Horyzonty Roman Gutek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje młodości w filmie "Wszystkie nieprzespane noce"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 20:24
- Jest to film nakręcony w Warszawie i mówi o nas. Język odgrywa w nim dużą rolę, więc wydaje mi się, że zostanie on inaczej odebrany w Polsce niż za granicą - mówi Michał Marczak, autor filmu "Wszystkie nieprzespane noce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybrany najlepszy młody krytyk filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 16:10
- Byłem niezwykle zaskoczony, bo wysłałem swoje teksty po raz pierwszy. Nie spodziewałem się nawet wyróżnienia - mówi o odebranej nagrodzie dla najlepszego krytyka filmowego młodego pokolenia Grzegorz Fortuna.
rozwiń zwiń