X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Koszałka: chcę poszerzyć moją widownię

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 12:54
- Mam niedosyt, jeśli chodzi o poparcie tzw. widza komercyjnego. Chciałbym, żeby "Czerwony pająk" podobał się wszystkim - mówi o swoim pełnometrażowym debiucie fabularnym ceniony dokumentalista Marcin Koszałka.
Audio
  • Marcin Koszałka: chcę poszerzyć moją widownię (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Czerwony pająk
Kadr z filmu "Czerwony pająk"Foto: Adam Golec/Kino Świat

"Czerwony pająk" - pokazywany podczas odbywającego się właśnie Festiwalu Regiofun w Katowicach - to wstrząsająca historia seryjnego mordercy, polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy - nastolatka, czyli Karola Kota, który jako "Wampir z Krakowa" stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której gość Ryszarda Jaźwińskiego mówił o pracy nad tym filmem, ale także o sentymencie do Śląska, z którym częściowo związana jest jego rodzina, oraz o planach dotyczących kolejnego filmu - punktem wyjścia dla tej produkcji ma być tragedia na Broad Peak.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marcin Koszałka (reżyser)
Data emisji: 19.10.2016
Godzina emisji: 10.44

mat. prasowe/mk/ei

Czytaj także

Marcin Koszałka: wolę być ocenianym niż oceniać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 18:47
- Jestem specyficznym reżyserem, bo nie przepadam za festiwalami i jeżdżę tylko tam, gdzie muszę. Czuję, że reżyser powinien nie odcinać kuponów rok z filmem, tylko pracować nad kolejnymi pomysłami - mówi Marcin Koszałka.
rozwiń zwiń