"Komunia" - trudna historia rodzinna z autyzmem w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 21:55
- Główny bohater "Komunii" nie chce być chłopcem. Wierzy, że jest zwierzęciem i że pewnego dnia wyrośnie mu sierść i pazury - opowiada reżyserka, Anna Zamecka.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński zachęca do obejrzenia "Komunii" i "Zaćmy" (Fajny Film/ Trójka)
Kadr z filmu Komunia Anny Zameckiej
Kadr z filmu "Komunia" Anny ZameckiejFoto: mat. prasowe/Aurora Films

Ryszard Jaźwiński poleca, by wśród premier tego tygodnia zwrócić uwagę na dwa polskie filmy, jakimi są "Komunia" Anny Zameckiej i "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego. Pierwszy z obrazów, pełnometrażowy dokument został już doceniony na festiwalach w kraju i za granicą. Jest to opowieść rodzinna o tym, jak Komunia Święta niepełnosprawnego brata jest pretekstem do wspólnego spotkania przy stole.

- Podeszliśmy blisko historii rodzeństwa Oli i Nikodema, bo zależało nam na opowiedzeniu bardzo intymnej historii rodzinnej. Nikodem to chłopak autystyczny, natomiast w filmie nie jest powiedziane, że ma autyzm, a jedynie wiadomo, że jest inny, natomiast Oli i jej tacie zależy, by był jak inne dzieci - opowiada reżyserka.

W programie również Ryszard Bugajski mówi o tym, czym jest tytułowa "Zaćma" i kto był pierwowzorem dla głównej bohaterki.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński  
Relacja: Jakub Duszyński
Goście: Anna Zamecka (reżyserka), Ryszard Bugajski (reżyser)
Data emisji: 25.11.2016
Godzina emisji: 10.48

sm/mp

Czytaj także

"Carol" - namiętność, pożądanie, tęsknota

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 14:36
Cate Blanchett, Rooney Mara, silna fascynacja i piękny Nowy Jork lat 50. - wszystko to znaleźć można w filmie "Carol", o którym opowiadał w Trójce Jakub Duszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpańskie kino zalewa Polskę. Pośmiejemy się

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 18:00
- W tym roku pokazujemy wyjątkowo dużo komedii, bo to one w zeszłym roku cieszyły się w Hiszpanii szczególnie dużą popularnością - mówiła o Tygodniu Kina Hiszpańskiego Kinga Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serce psa". Laurie Anderson zaprasza do swojego świata

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 15:44
- W tym filmie jest i miłość i są duchy. Jest też wielki nieobecny czyli Lou Reed - jej zmarły mąż i wiele osób, które były dla niej ważne - opowiada Jakub Duszyński, przedstawiciel dystrybutora obrazu.
rozwiń zwiń