X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Milczenie". Najbardziej osobisty film Martina Scorsese

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 16:45
- To film, który okazał się być najbardziej osobistym dziełem Martina Scorsese, bo skupiającym się wokół jego wewnętrznego konfliktu związanego z wiarą. Reżyser pracował nad nim 28 lat - powiedział w audycji "Fajny film" Jakub Duszyński, przedstawiciel dystrybutora filmu.
Audio
  • "Milczenie". Najbardziej osobisty film Martina Scorsese (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Milczenie Martina Scorsese
Kadr z filmu "Milczenie" Martina ScorseseFoto: mat. prasowe

Martin Scorsese wychował się w rodzinie katolickiej, ale temat wiary jest dla niego dość bolesny. - Gdy reżyser przeczytał książkę "Milczenie" napisaną przez Shūsaku Endō, uświadomił sobie, że właśnie ta opowieść - inspirowana autentyczną historią - odzwierciedla jego wewnętrzne konflikty - przyznał gość Ryszarda Jaźwińskiego.

"Milczenie" ukazuje ludzi żyjących w czasach wielkich napięć i konfliktów religijnych. W filmie obserwujemy dwóch młodych jezuitów pokonujących tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Akcja toczy się w XVII wieku. W rolach głównych występują Andrew Garfield, Adam Driver oraz Liam Neeson. 

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego i jego gościa na temat filmu.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jakub Duszyński (Gutek Film)
Data emisji: 14.2.2017
Godzina emisji: 10.46

mat.prasowe/fbi/ei

Czytaj także

14 nominacji do Oscara. Czym urzeka "La La Land"?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:55
- "La La Land" to idealna propozycja na czasy niepokoju, smutku, melancholii. To film, który ma pełno energii, jest radosny, uroczy i w jakiś sposób nostalgiczny - mówi Jakub Duszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Boczarska o "Sztuce kochania": oczy w słup, szczęka w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:15
"Oczy w słup i szczęka na wysokości kolan" - tak zareagowała Magdalena Boczarska na informację o tym, że zagra Michalinę Wisłocką. Dlaczego? - Bo mam świadomość, jak bardzo odbiegam od pierwowzoru - przyznała.
rozwiń zwiń