Włoska tragikomedia o szaleństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:18
"Zwariować ze szczęścia" to skrzyżowanie "Thelmy i Louise" oraz "Lotu nad kukułczym gniazdem". Obraz zrobił furorę na tegorocznym festiwalu w Cannes.
Audio
  • Włoska tragikomedia o szaleństwie (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Zwariować ze szczęścia
Kadr z filmu "Zwariować ze szczęścia"Foto: mat. prasowe

Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d’argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach. Valeria Bruni Tedeschi za swoją rolę została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej.

- Film balansuje między komedią, a tragikomedią. Próbuje nam powiedzieć, że nie wiemy, co jest normalne, a co nie. I powinniśmy ostrożnie oceniać zarówno ludzi, jak i sytuacje - opowiada Artur Liebhart z Against Gravity. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Artur Liebhart (Against Gravity)
Data emisji: 15.03.2017
Godzina emisji: 10.42

mat. prasowe/mp/ei

Czytaj także

"Szwedzka teoria miłości". Gorzko o społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:47
- Reżyser Erik Gandini atakuje szwedzki model społeczeństwa i wzór bardzo indywidualistycznego rozwoju - mówi Artur Liebhart z Against Gravity.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śmierć Ludwika XIV", czyli jak odchodzą najwięksi

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 15:20
- Albert Serra przedstawia nam Ludwika XIV na łożu śmierci. Film nie mówi o jego dokonaniach, a przedstawia go jako człowieka, który umiera jak każdy inny - mowi o filmie "Śmierć Ludwika XIV" Błażej Grzechnik ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kwaśny o "Wyklętym": ściska serce

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 21:54
- Kiedy scenariusz do mnie trafił, to ścisnął mnie za serducho, ta historia szalenie mi się spodobała - opowiada producent i aktor filmu "Wyklęty" Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń