X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płodozmian filmowy Piotra Dumały

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 14:00
– Zarówno kino nieme, jak i to, co ogólnie możemy nazwać surrealizmem, czyli rzeczywistość, która się wymyka sama sobie, są mi bardzo bliskie. Mój Film „Ederly” jest czarno-biały przez co nawiązuje do tej stylistyki, szczególnie do okresu meksykańskiego Luisa Bunuela – mówił reżyser Piotr Dumała.
Audio
  • Płodozmian filmowy Piotra Dumały. Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z reżyserem (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Ederly Piotra Dumały
Kadr z filmu "Ederly" Piotra DumałyFoto: mat. promocyjne

W "Fajnym filmie" spotkaliśmy się z reżyserem filmów animowanych, a coraz częściej również fabularnych - Piotrem Dumałą. W audycji opowiadał o byciu reżyserem i swoistym płodozmianie, który charakteryzuje jego twórczą pracę. "Ederly" to druga fabuła w jego karierze. Jak przyznaje reżyser, w tej formule filmowej nadal czuje się nowicjuszem i bardzo chętnie wraca do animacji.

Ryszardowi Jaźwińskiemu mówił również o swojej fascynacji Luisem Buñuelem, surrealizmem, kinem niemym, a także o najbliższych planach filmowych. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Piotr Dumała (reżyser filmów animowanych i fabularnych)
Data emisji: 11.07.2017
Godzina emisji: 10.43

czaj/mk

Czytaj także

Pochłonięci kinem w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 07:00
Rolling Stones, Miles Davis i "Deszczowa Piosenka" na jednym festiwalu? Jak się okazuje nie tylko w filmach wszystko jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal filmowy z animacją w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:00
- Jeśli ktoś chce się zapoznać z tym, co obecnie dzieje się na świecie w dziedzinie filmów animowanych, to ma taką szansę podczas naszego festiwalu - zapewnia Marcin Giżycki, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator".
rozwiń zwiń