Filmowe plany Anety Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:00
 - Nominacja do Oscara zmieniła moje życie. Zdecydowanie łatwiej robi mi się teraz filmy, bo ludzie mnie kojarzą. Z drugiej strony poprzeczka ustawiona jest tak wysoko, że trudno zacząć następny autorski film, bo oczekiwania wobec niego są wielkie - mówi Aneta Kopacz, reżyserka obrazu "Joanna" nominowanego do nagrody Akademii Filmowej.
Audio
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z dokumentalistką Anetą Kopacz (Fajny film/Trójka)
Aneta Kopacz to reżyserka m.in. nominowanego do Oscara filmu Joanna
Aneta Kopacz to reżyserka m.in. nominowanego do Oscara filmu "Joanna"Foto: PAP/Radek Pietruszka

Aneta Kopacz przygotowuje właśnie sześcioodcinkowy filmowy cykl o Andrzeju Gąsiorowskim i Bogusławie Bagsiku, czyli założycielach słynnego Art-B. Minęło 25 lat, a sprawa nadal się toczy i wzbudza emocje. - To będzie historia o ludziach, o tym, jaki mieli pomysł, jak krok po kroku do niego dążyli, ale też jak czasy, w których żyli, idealnie wpisały się w to, co zrobili. Również o tym, jakie konsekwencje ludzkie ponieśli - opowiada rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego. Produkcja filmu przewidziana jest na 2018 rok.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym dokumentalistka mówi również o pomyśle na realizację pełnometrażowego debiutu fabularnego. Z Ryszardem Jaźwińskim rozmawia także o Sopot Film Festival 2017, na którym jest jurorką. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Aneta Kopacz (dokumentalistka)
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 10.44

czaj/mk

Czytaj także

Pochłonięci kinem w Augustowie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 07:00
Rolling Stones, Miles Davis i "Deszczowa Piosenka" na jednym festiwalu? Jak się okazuje nie tylko w filmach wszystko jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal filmowy z animacją w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 14:00
- Jeśli ktoś chce się zapoznać z tym, co obecnie dzieje się na świecie w dziedzinie filmów animowanych, to ma taką szansę podczas naszego festiwalu - zapewnia Marcin Giżycki, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator".
rozwiń zwiń