Lato kina plenerowego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 15:00
Trzy polskie miasta będą do końca sierpnia idealnymi lokalizacjami urlopowymi dla spragnionych kina na świeżym powietrzu.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński rozmawia o Visa Kino Letnie (Fajny film/Trójka)
Port w Giżycku
Port w GiżyckuFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Dąbrowski

Kino plenerowe zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Najlepszym przykładem jest Visa Kino Letnie - organizowane w Sopocie, Zakopanem i Giżycku. - To nazwa kojarząca się już od dziesięciu lat - mówi Paweł Adamski, organizator. - Filmowe morze, góry i mazury, tak to sobie nazwaliśmy, czyli trzy najpopularniejsze kierunki w Polsce na spędzanie wakacji - dodaje.

Widzowie nie mogą narzekać na nudę. Prezentowane są filmy z nurtu kina sportowego, kina europejskiego, filmy oscarowe i produkcje polskie. Projekcje w Sopocie i Zakopanem odbywają się na wielkich ekranach o wymiarach 12x6 metrów. Ten w Giżycku jest minimalnie mniejszy, ale za to w seansach mogą uczestniczyć osoby przebywające na jachtach cumujących w eko-marinie.

Jakie atrakcje czekają na fanów kina "pod chmurką"? O tym rozmawiali Ryszard Jaźwiński i Paweł Adamski. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Paweł Adamski (organizator Visa Kino Letnie)
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 10.43

ml/mk

Czytaj także

Kino na szczytach

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 13:58
W środę (3 września) w Zakopanem rozpoczynają się 10. Spotkania z Filmem Górskim, które potrwają do niedzieli. O tegorocznym programie z Gabrielą Kühn rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sopot Film Festival. Zapracowana Katarzyna Herman

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 11:00
Gościem Ryszarda Jaźwińskiego podczas Sopot Film Festival była aktorka Katarzyna Herman. W rozmowie opowiedziała o swojej roli na festiwalu.
rozwiń zwiń