Szwagier z "Cichej nocy" opowiada o kulisach produkcji filmu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:35
Tomasz Schuchardt znany do tej pory głównie z roli Fokusa w filmie "Jesteś Bogiem"  opowiada Ryszardowi Jaźwińskiemu o swojej nowej produkcji – nagorodzonej na festiwalu w Gdyni "Cichej nocy".
Audio
  • O filmie "Cicha noc", laureacie tegorocznych Złotych Lwów w Gdyni, opowiada odtwórca jednej z ról Tomasz Schuchardt (Trójka/Fajny Film)
Fragment plakatu filmu Cicha noc w reżyserii Piotra Domalewskiego
Fragment plakatu filmu "Cicha noc" w reżyserii Piotra DomalewskiegoFoto: mat. pras./filmweb

"Cicha noc" to pełnometrażowy debiut reżyserski Piotra Domalewskiego, który po raz kolejny zdecydował się na współpracę z Schuchardtem. – Jesteśmy przyjaciółmi, razem byliśmy na roku w krakowskiej szkole teatralnej – wspomina aktor.

Głównym atutem filmu, poza doborową obsadą, w której znaleźli się m.in. Arkadiusz Jakubik oraz Dawid Ogrodnik, jest prawdziwy obraz polskiej mentalności. I to nie tylko tej prowincjonalnej. "Cicha noc" to w dużej mierze kalka tego wszystkiego, co dzieje się w naszych domach, podczas "najbardziej rodzinnych" ze świąt.

***

Tytuł audycji: Fajny film 
Autor: Ryszard Jaźwiński 
Gość: Tomasz Schuchardt (aktor, odtwórca jednej z głównych ról w filmie "Cicha noc")
Data emisji: 20.11.2017 
Godzina emisji: 10.43

mmd/iwo

Czytaj także

Złote Lwy dla reżyserskiego debiutu Piotra Domalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 19:45
W audycji "Trójkowo, filmowo" o filmie "Cicha noc", który zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, opowiada twórca obrazu Piotr Domalewski. – Chciałem pokazać wiarygodny portret społeczności – mówi nagrodzony reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ach śpij kochanie" – klimatyczny i mroczny kryminał

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 15:00
Podstawą dla scenariusza filmu "Ach śpij kochanie" była postać krakowskiego mordercy Władysława Mazurkiewicza. Co przyciągnęło Krzysztofa Langa do tej historii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocna premiera na jesień, czyli "Pewnego razu w listopadzie"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 16:30
3 listopada wszedł do kin film "Pewnego razu w listopadzie". Grzegorz Palkowski, odtwórca jednej z głównych ról, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Camerimage 2017. Podsumowanie festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 17:37
W niedzielnej audycji Ryszard Jaźwiński podsumuje 25. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń