X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Szczerbowska: moja postać jest kobietą, którą trudno określić

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 13:49
"Wieża. Jasny dzień" to debiut reżyserski Jagody Szelc. Film będzie miał swoją premierę 23 marca. Z Małgorzatą Szczerbowską, grającą w filmie rolę Kai, jednej z głównych bohaterek, rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
Audio
  • "Wieża. Jasny dzień" - film, który pozwala zdecydować widzom o tym, co widzieli (Fajny film/Trójka)
Kadr z filmu Wieża. Jasny dzień
Kadr z filmu "Wieża. Jasny dzień"Foto: Szkoła Filmowa w Łodzi

Małgorzata Szczerbowska powiedziała, że Kaja to kobieta, którą trudno określić. – Po prostu działa na wyostrzeniu zmysłów, o którym my, ludzie w mieście, już niewiele wiemy. Ona jest rodzajem anioła, kogoś, kto jest podłączony do wszechświata. Moim zdaniem nie jest chora, tylko inna. Jeżeli ktoś lubi kino, które pozwala widzowi zdecydować o tym, co widział, to właśnie ta postać do tego kina należy. Każdy ją może nazwać dla siebie i zawsze to będzie prawda – mówi aktorka.

Dodała, że zagranie tak skomplikowanej postaci było dla niej dużym wyzwaniem. – Trudno było znaleźć punkt, w którym nie byłoby przesady. Trzeba było dokładnie zrozumieć, o co tej kobiecie chodzi. Że ona nie jest uciekinierką ani osobą chorą, tylko że jest osobą wolną. Kaja jest przeciwko kontroli. Mało jest takich ludzi, którzy nie potrzebują kontrolować i nie chcą być kontrolowani. Tak naprawdę, kiedy zostajemy bez kontroli, to wariujemy i nie wiemy, co zrobić. Nikt nam nie wyznacza celu, nikt nam nie mówi, co jest dobre, a co złe. Kaja porusza się w sposób wolny, instynktownie ufając temu, co jest - podkreśla gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Małgorzatą Szczerbowską.       

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 20.03.2018 
Godzina emisji: 10.45

abi/mk

Czytaj także

"Na co dzień Siekierą nie jestem". Aleksandra Popławska o roli w "Kobietach mafii"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 16:24
Ostatnio najbardziej znana jest z roli prokurator w serialu "Wataha". Teraz możemy ją także zobaczyć na ekranach kin w najnowszym filmie Patryka Vegi "Kobiety mafii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W polskim kinie trwa znakomita passa Arkadiusza Jakubika

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 14:18
W 2017 roku aktor był dwukrotnie nominowany do Polskich Nagród Filmowych Orły za pierwszoplanową rolę w filmie "Wołyń" i za drugoplanową rolę w filmie "Jestem mordercą". W tym roku jest nominowany w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska. Polska Akademia Filmowa doceniła jego role w filmach "Najlepszy" i "Cicha noc", za obie przyznając mu nominacje do Orłów 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe – na co wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 14:30
Na ekrany kin wchodzi właśnie osiem premier. Wśród nich są: polski film sensacyjny, cztery dramaty, komedia romantyczna oraz dwie produkcje dla najmłodszych.
rozwiń zwiń