Noc Oscarów w polskiej stolicy kina

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:00
Oscarowa gorączka za nami. Ceremonię przyznania nagród komentowaliśmy w Trójce podczas Nocy Oscarowej z Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Audio
  • Jak Oscary 2019 oceniają studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej? (Fajny film/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/StockProduction

– Dostałem się do Łódzkiej Szkoły Filmowej rok po oscarowym sukcesie "Idy". Wtedy również zorganizowane zostało wydarzenie z tej okazji. W tym roku pomyśleliśmy, że skoro "Zimna wojna" ma okazję powtórzyć tamten sukces, to warto ponownie przeprowadzić Noc Oscarów. Stwierdziliśmy, że musimy to zrobić, zwłaszcza, że Łukasz Żal jest absolwentem naszej szkoły. Tym razem nie było nagród, ale byliśmy w szoku, widząc, jak ludzie reagują na nominacje. Czuć było pozytywną atmosferę – opowiadają Michał Fronc i Michał Kiedrowicz, organizatorzy Nocy Oscarów w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Jak goście Ryszarda Jaźwińskiego oceniają rezultaty tegorocznej gali? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Michał Fronc (przewodniczący Samorządu Studenckiego Szkoły Filmowej w Łodzi, student Wydziału Organizacji Filmowej, organizator Nocy Oscarów w Łódzkiej Szkole Filmowej), Michał Kiedrowicz (student Wydziału Organizacji Filmowej, organizator Nocy Oscarów w Łódzkiej Szkole Filmowej)
Data emisji: 25.02.2019
Godzina emisji: 
10.43

ml/mk

Czytaj także

"Książę i dybuk", czyli historia Michała Waszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
18 maja zostaną wręczone nagrody 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Czy reprezentujący Polskę w konkursie głównym dokument Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego "Książę i dybuk" ma szansę na zwycięstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy w sobie "Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 11:00
Wakacyjny repertuar kin rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się długo oczekiwane hity, uzupełniane przez mniej spektakularne, ale zdecydowanie rozrywkowe produkcje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do świata meksykańskich karteli narkotykowych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 11:00
Po trzech latach od premiery pierwszej części filmu "Sicario", przyszedł czas na kontynuację dobrze przyjętego thrillera. O czym opowiada najnowsza produkcja Stefano Sollimy? 
rozwiń zwiń