"Rocketman". Film szczery do bólu czy cukierkowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 11:12
Po ogromnym sukcesie "Bohemian Rapsody" przyszła kolej na "Rocketman" będący filmową biografią Eltona Johna. Obraz w reżyserii Dextera Fletchera od kilku dni możemy oglądać w polskich kinach.
Audio
  • "Rocketman" czyli muzyczna biografia Eltona Johna już w polskich kinach (Fajny Film/Trójka)
Elton John i odtwórca głównej roli Taron Egerton na festiwalu filmowym w Cannes
Elton John i odtwórca głównej roli Taron Egerton na festiwalu filmowym w CannesFoto: Shutterstock.com/taniavolobueva

Film otwiera scena sesji terapeutycznej, w której bierze udział tytułowy bohater (w tej roli Taron Egerton). Już od pierwszych minut poznajemy go jako człowieka, który pod krzykliwymi, glamrockowymi stylizacjami skrywa wrażliwą duszę i wielki talent. Wkrótce reżyser zabiera nas w podróż przez wczesną młodość Eltona Johna, rozwój jego kariery, dzieje wieloletniej przyjaźni z autorem tekstów piosenek Bernie'm Taupinem oraz toksyczny związek z menadżerem Johnem Reidem.

– Wprawdzie zapowiedzi o filmie szczerym do bólu uznałbym za przesadzone, ale też nie ucieka się od bardziej kontrowersyjnych kwestii z życia muzyka takich jak uzależnienie od narkotyków i homoseksualizm – ocenia Ryszard Jaźwiński.

W biografii Eltona Johna nie mogło zabraknąć jego muzyki. Akcja zamyka się w 1983 roku, czemu towarzyszy utwór "I'm Still Standing". Dexter Fletcher postanowił zabawić się musicalową konwencją, co w połączeniu z elementami biografii i dramatu czyni “Rocketmana” przykładem dobrego, nietuzinkowego kina rozrywkowego.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 13.06.2019
Godzina emisji: 
10.24

kr/gs/ml

Czytaj także

Złote Globy. Zaskakujące zwycięstwo "Bohemian Rapsody"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 13:55
– Niespodzianką jest nagroda za najlepszy film dramatyczny dla "Bohemian Rapsody". Nie dziwi wyróżnienie za rolę Freddiego Mercury'ego, które otrzymał Rami Malek, ale ten film nie był faworytem – komentował tegoroczne rozdanie nagród Łukasz Adamski, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oscary 2019: Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Rami Malek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 05:00
Aktorem wyróżnionym przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej nagrodą dla "Najlepszego aktora pierwszoplanowego" został Rami Malek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elton John i 80-lecie Blue Note

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:56
Na program audycji złożyły się dwa albumy: "Unity" Larry'ego Younga i "Don't Shoot Me I'm Only the Piano Player" Eltona Johna.
rozwiń zwiń